Глава УГКЦ запропонував Апостольському Престолові створити Синод глав східних католицьких церковСхідні католицькі церкви повинні знайти нові форми і шляхи служіння, вважає глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) верховний архієпископ Києво-Галицький кардинал Любомир Гузар, повідомляє CNS.

У сучасному світі територія окремої церкви «складена з людей віри» - незалежно від того, де вони проживають, зазначає український кардинал в письмовій заяві на ім'я Синоду католицьких єпископів, який розглядає питання Близькому Сходу і який проходить в даний час у Ватикані. Римський Апостольський Престол опублікував цю заяву 21 жовтня. Між тим, канони Католицької церкви обмежують владу католицьких патріархів східного обряду і верховних архієпископів традиційної територією їхніх церков. Проте кардинал Гузар сказав, що церква має «заново продумати і переглянути» існуючі канонічні обмеження, щоб гарантувати, що Східні католицькі церкви зможуть більш ефективно здійснювати своє служіння.
Кардинал попросив Папу Римського Венедикта XVI створити Синод глав східних католицьких церков як постійно діючий орган, який буде об'єднувати всіх східних католицьких патріархів і верховних архієпископів, які таким чином змогли б спільно обговорювати нові ідеї і вирішувати проблеми, отримуючи при цьому підтримку від Папи Римського.

Глава УГКЦ також попросив, щоб Папа Римський присвятив майбутній Синод католицьких єпископів «загальній темі природи і ролі Східних католицьких церков».