Свято Чудотворної ікони Божої Матері у Гошівському монастирі5 серпня у Гошівському монастирі отців Василіян відбулися урочисті святкування з нагоди свята Гошівської чудотворної ікони Божої Матері. Цього дня вірні отримали Повний відпуст, оскільки монастирський храм славиться духовним спорідненням із Папською базилікою Cвятої Марії Великої (Santa Maria Maggiore).

Архиєрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний владика Тарас Сеньків, єпарх Стрийський у співслужінні зі владикою Богданом Манишином, єпископом-помічником Стрийської єпархії, Протоігуменом Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоаном Школиком, ЧСВВ, ігуменом Гошівського монастиря о. Вінкентієм Слободяном, ЧСВВ та іншими священнослужителями з прилеглих околиць. Своїм співом Літургію звеличив хор "істина" з Івано-Франківського храму Христа Царя.

У своїй гомілії владика Тарас наголосив на тому, що ікона Гошівської Богородиці допомагає відчути присутність Діви Марії серед нас. Говорячи про постать Богородиці, Архиєрей зазначив, що її особливою рисою є те, що вона вказує на Христа і є взірцем віри. Прикмети її віри полягають у тому, що вона розв’язує вузол гріха Божим милосердям.

Виокремлюючи у Діви Марії вірність Божій волі, проповідник зауважив, що Господь також очікує наше «Так». «Це нелегко збагнути розумом, але легко відчути серцем». Тому завданням кожного християнина є прийняти Христа за дією Святого Духа, щоб наше життя здійснювалося за Божою волею. Пречиста Діва Марія є матір’ю радості, а тому ми повинні пильнувати, щоб у нас не згас вогонь радості віри.

Після Божественної Літургії владика Тарас закликав: «Нехай ця проща буде відправною точкою для звершення нашої віри. А Богородиця нехай буде для нас світильником серед сумнівів і випробувань віри». У свою чергу, слова вдячності Архиєреям, духовенству та всім вірним висловив ігумен Гошівського монастиря о. Вінкентій та Протоігумен о. Йоан.

Опісля Архиєрей уділив Апостольське благословення й Повний відпуст, окропивши вірних свяченою водою. Завершились урочистості святковим концертом за участю струнного ансамблю «Quattro corde» Івано Франківської обласної філармонії та квартету бандуристів «Гердан» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Прес-службу osbm.in.ua

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ