Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Єпископ Коломийський взяв участь у щорічному фестивалі “Писанка”4-5 травня в Коломиї проходить тарадиційний Всеукраїнський відкритий фольклорний фестиваль “Писанка”. У писанковому місті захід відбувається вже дванадцятий рік поспіль.

Другий день урочистостей розпочався зі святкової ходи, в якій взяли участь влада міста, духовенство, почесні гості, запрошені колективи та коломияни. Колона рушила від міської ратуші до площі перед музеєм писанкового розпису.

Зі сцени до присутніх на фестивалі звернулися правлячий арихиєрей Коломийської єпархії кир Василій (Івасюк) та єпископ Коломийський і Косівський ПЦУ Юліан Гатала.

У своєму слові владика Василій подякував місцевій владі за підтримку проведення таких необхідних заходів. “Головним завданням фестивалю “Писанка” є пригадати людям та навчити дітей традиційних покутських народних і прадідівських звичаїв. В епоху швидкого розвитку технічного прогресу добрі народні традиції забуваються, а деякі втрачаються назавжди. Воскресіння Христове, гаївки та цей фольклорний фестиваль у всій своїй багатогранній красі допомагають відкрити дорогу до Господа і Бога мого (пор.Ів.29:28). Все в житті проходить дуже швидко, а тому робімо добрі вчинки за покликом душі і довіряймо все воскреслому Спасителеві”, – сказав єпископ.

Також до коломиян звернувся заступник міського голови Володимир Бойцан, виконуюча обов’язків  начальника відділу аналізу і стратегічного планування Управління стратегічного планування та розвитку Міністерства культури України Інна Божко та майстри-писанкарі.

Продовжився фестиваль мистецькою програмою за участі колективів народної аматорської творчості.

Цього ж дня Преосвященні владики відвідали тематичну виставку творів декоративно-ужиткового мистецтва, що репрезентує мистецькі надбання найбільшого сучасного центру писанкарства – села Космача, що на Косівщині.

Присутні мали змогу оглянути писанки космацьких майстринь, а також вишивки, традиційні паски, сирні коники та світлини Юрія Атаманюка, які колоритно відтворюють Великодні дійства.

Завідувач Музею писанкового розпису Оксана Ясінська розповіла про виставку, її виконавців та запросила до слова єпископів.

Звертаючись до митців виставки кир Василій Івасюк зазначив, що писанка є одним із символів Воскресіння Господнього. Єпископ також подякував митцям насамперед за те, що вони не втратити надбання наших предків. “Ви воскресаєте Україну у своїх роботах”, – наголосив владика.

Завершився захід виконанням старовиних співанок народним аматорським ансамблем пісні і танцю с.Космача.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на kolugccorgua.