Сайт Храму Святого Пророка Іллі:

http://stprophetillya.ucoz.com/

Храм Святого Пророка Іллі

Храм Святого Пророка Іллі

Перша  датована на 1698 роком.Тривалий час храм Святого Іллі був дочірнім і належав до Знесенської церкви Вознесіння Господнього.Перед другою світовою війною своєю активністю тут відзначало Свічове братство.

 

Парафіяни Кривчиць брали активну у національно-визвольних змаганнях українського народу 20 століття.Свідчить про це спільне поховання біля храму воїнів Українських Січових Стрільців,які полягли в героїчній боротьбі за Львів.У післявоєнні роки церковний храм підлягав юриздикції Московської патріярхії РПЦ.

 

 

Незважаючи на утиски віруючих атеїстичною владою, парафіяни все ж знаходили можливість утримувати храм у зразковому стані, щоб своїм виглядом він приваблював односельців.Навіть у час, коли влада була зайнята Олімпіадою в 1980-му році, вірні зуміли скористатися нагодою, щоб добувати церковні приміщення.У літку 1990 року вірні парафії повернулися у лоно Греко-Католицької Церкви, їхній парох розгорнув активну духовну діяльність.При храмі організовано суботню вечірню школу, в якій почергово ведуть заняття священики Греко-Католицької і сусідньої Православної церков.Такими спільними діями є і задум звести до 2000-ліття Різдва Христового капличку, до якої буде проведену джерельну воду.Тут проводитимуться освячення води, і інші спільні обряди.

 

Спільні церковні дії греко-католицької і православної церков породили злагоду і повагу одна до одної двох гілок християнства. Духовному вихованню служить будівництво, що поряд із храмом, класів для проведення катехизації, бібліотечної зали.

Східну околицю міста представляє храм Вознесіння Господнього на Старознесенському передмісті, а на узгір’ї у Кривчицях височів його дочірній храм Святого Іллі.Шоста парафія з осередком у храмі Вознесіння Господнього охоплювала Старе і Нове Знесіння та Кривчиці.

Кривчичі належать до найстарших сіл під Львовом. Як було вже згадано, тут збирався купецький караван, що їхав на схід; дорога йшла через Лисиничі на Глиняни й далі. На кривчицьких полях стояв також табір Богдана Хмельницького 1648 р. і частина військ 1655 р. Досі ще частина кривчицьких полів має назву Табори.

Кривчиці розташовані на високих і стрімких горбах, що робить їх цікавими й мальовничими. Львів залишився по інший бік горбистої гряди, тому краєвиди тут виключно на Лисиничі й винниківську трасу, а також на Збоїща.

Кривчиці є "верхні" й "нижні". Найвищі хати "сідлають" Розточчя (найвища точка - Чортова скеля, 401 м), а найнижчі опускаються в долину

Наприкінці лівої сторони Дороги Кривчицької була невеличка церковця Св. Іллі, яка на той час належала до категорії дводільних церков. У львівських околицях аналогічне планування мала тільки церква Успіння Анни на Голоську. Сьогодні обидві церкви капітально перебудовані.

Греко-католицька церква Св. Іллі на Кривчицях збудована на місці первісної дерев'яної церкви 1698 р. Наприкінці ХІХ ст. (1884 р.) реконструювали вже муровану споруду церкви Св. Іллі. Дослідники припускають, що церква була споруджена на місці поганського капища, де поклонялися Перуну. Церква Св. Анни на вул. Заозерній, споруджена у 1775 р.

До-речі, дослідники вважають, що перші поселення на теренах сучасного Львова були саме на пагорбах теперішнього парку "Знесіння" і тут були капища богів дохристиянського періоду.

Перші згадки про це село датуються 1447р., храм св. Іллі (УГКЦ)  збудований на місці первісної дерев'яної церкви (перша згадка про яку датується 1698 роком). Саме в XVII ст. вежа перетворилась на храм шляхом прибудови святилища.

Наприкінці ХІХ ст. (1884 р.) реконструювали вже муровану споруду церкви Св. Іллі. Дослідники припускають, що церква була споруджена на місці поганського капища, де поклонялися Перуну.

Протягом усього періоду радянського панування церква функціонувала. І, приблизно, в 70-х р.р. ХХ ст. було прибудовано захристію та хори з храмом оглашенних (притвором).

Археологічні розкопки 1995 року показали, що ще у княжі часи тут височіла мурована вежа-фортеця у вигляді ротонди. Зокрема, археологом М. Бандрівським були виявлені уламки побутових речей з ХІІІ століття. Фундаменти її стін (шестигранної форми) служать основою нинішнього храму.

На даний час Церква виглядає так: