«Для мене має значення, що ми творимо і повинні творити одну українську «зглобалізовану» Церкву, бо вона є по всьому світі». Про це в інтерв’ю Депертаменту інформації УГКЦ повідомив Владика Володимир (Ковбич), Єпарх Куритибський УГКЦ. Владика, разом з двома Єпископами-помічниками, прибув із Бразилії для участі у Синоді Єпископів УГКЦ. Владика Володимир, народжений у південноамериканській Бразилії, зауважив: «Наші діди звідси поїхали, але наші коріння є тут. Коли ми приїжджаємо на Синод, то повертаємося до нашого джерела, і це є доброю нагодою відчути, що ми є одна Церква, що ми спільно повинні подумати і подбати про розв’язку різних наших проблем, яких, на жаль, і не бракує».

«Наш народ єднає дуже глибока релігійність, – зазначив Єпарх Куритибський, відповідаючи на запитання про те, чим різниться і що поєднує життя Церкви в Україні та Бразилії. - Церква однакова у глибокій вірі, побожності людей. Це я бачу в нас, у Бразилії, це бачу й тут – тут велику любов, прив’язаність людей до своєї Церкви, до своїх традицій». Однією з відмінностей, на думку Владики, є мова: «У нас в Бразилії українська мова є стародавня, «галичанська», якою говорили наші люди сто років тому. Вони ще тією мовою говорять, хоч і мішають з португальською».

Детальніше про майбутній Собор УГКЦ у Бразилії, який відбудеться наступного року, а також про релігійне життя українців у Південній Америці, про особливості тамтешнього служіння і обряду, між церковний діалог з іншими християнськими Церквами Бразилії читайте в інтерв’ю Єпарха Куритибського УГКЦ Владики Володимира (Ковбича), яке зараз готується до друку і незабаром з’явиться на офіційному сайті Церкви.

Департамент інформації УГКЦ