7 вересня, у день, коли Церква поминає 26-і роковини від дня смерті Слуги Божого Патріарха Йосифа Сліпого, учасникам Синоду Єпископів УГКЦ був презентований прем’єрний показ нового документального проекту «Йосиф  Сліпий. Молитва за Україну».

У фільмі розповідається про непростий життєвий шлях видатного очільника Церкви, який, будучи вимушеним емігрантом, зробив усе можливе, аби донести світові правду про злочини радянського режиму в Україні. Завдяки йому Українська Греко-Католицька Церква розпочала нову сторінку в історії, зазначається в анотації до фільму. Як розповів продюсер проекту Тарас Пастернак, у фільмі записано десятки живих свідчень священиків, владик, які були близькими друзями Патріарха Йосифа Сліпого, працювали поруч із ним у Римі, а також віднайдено та відреставровано унікальні документальні відеоматеріали 60-80-их років, що переносять глядача у часи життя Патріарха Йосифа. «Фільм розкриває прагнення та наміри Кир Йосифа, напрямки, в яких він здійснює свою працю, і результат тих зусиль», - зауважив він.

У документальній стрічці йдеться про події Другої сесії ІІ Ватиканського собору, де Патріарх виступив із промовою та запропонував піднести Києво-Галицьку митрополію УГКЦ до гідності патріархату. «Це вперше в історії Української Церкви ідея Патріархату була поставлена прилюдно та чітко на такому всесвітньому форумі, де зібралось католицьке духовенство з цілого світу», - наголошують автори фільму.

Також фільм розповідає про велику п’ятирічну мандрівку, яку здійснив невтомний Митрополит Йосиф Сліпий, аби об’єднати українців світу. Подорожі Канадою, США, Колумбією, Венесуелою, Аргентиною, Австралією, Новою Зеландією та країнами Європи викликали хвилю піднесення серед української діаспори та привернули увагу світової преси. Патріарха зустрічали перші особи світу - Генрі Форд у США та Жорж Помпіду у Франції.

Резюмуючи віхи діяльності Патріарха Йосифа, творці нової стрічки наголошують: «У 1980-му році Синод УГКЦ ухвалив Декларацію про неканонічність і недійсність рішення Львівського псевдособору 1946 року про ліквідацію УГКЦ. То була справа честі для Патріарха».

«Документальний фільм «Йосиф Сліпий. Молитва за Україну» - це вшанування видатної постаті в історії нашої Церкви та народу. Патріарх Йосиф став пророком, який ніс вістку про звільнення України та легалізацію Української Греко-Католицької Церкви», - зазначив прес-секретар Львівської Архиєпархії УГКЦ о. Павло Дроздяк.

Документальний проект «Йосиф Сліпий. Молитва за Україну» підготовлений рекламно-продюсерським центром «Стар-ТВ» за сприяння Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви та підтримки мецената Петра Писарчука. Фільм став продовженням циклу документальних робіт, присвячених 20-ій річниці легалізації УГКЦ.

 

Департамент інформації УГКЦ