В Австралії освятили храм УПЦ КП12 листопада 2017 р. з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній у м. Сідней звершив освячення храму на честь св. Сави Калімноса.

На запрошення настоятеля грецької громади м. Сідней прот. Сави Пізаніаса, яка належить до Екзархату УПЦ Київського Патріархату у Греції, Патріарший намісник відвідав парафію св. Сави Калімноса, де його Високопреосвященство зустріли з хлібом і сіллю віряни.

Після освячення престолу і храму була звершена Божественна літургія свт. Іоана Золотоустого.

Під час спільної молитви храм не міг вмістити усіх парафіян і гостей. За богослужіння також молилися представники місцевої влади. На літургії звучали піснеспіви та виголоси духовенства українською, грецькою та англійською мовами. Урочисте богослужіння прикрасили своїм співом видатні вокалісти – подружжя Петро і Ніла Деряжні.

Після літургії митрополит Епіфаній виголосив проповідь, а також вручив нагороду настоятелеві парафії прот. Саві Пізаніасу орден свт. Миколая Чудотворця. Орден св. князя Володимира Великого III ступеня був вручений голові управи пану Костянтину Веллісу. Найактивніші парафіяни з рук владики також отримали церковні нагороди.

Настоятель парафії наголосив, що в майбутньому у цьому новоосвяченому храмі богослужіння будуть звершуватись як грецькою, так і українською мовами.

Завершився архіпастирський візит спільною трапезою.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на прес-службу УПЦ КП.