30 пластунів, які боронили Україну у зоні АТО, отримали відзнаку Української православної церкви Київського патріархату. Нагородження відбувалося під час Пластового конгресу ,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на 5канал.

 

На Пластовий конгрес з'їхалися майже сотня українських скаутів. Медалі, що їх започаткувала у 2014 році Українська православна церква, отримали пластуни, які брали участь у бойових діях та активно займалися волонтерською діяльністю.

Старшопластун із Рівного Тарас Давидюк нині військовослужбовець ЗСУ. Колишній журналіст газети з початком війни вирішив поїхати на фронт добровольцем.

"Ще зі шкільних років займаюсь патріотичним вихованням молоді, вів пластовий гурток, організовував табори, акції, для мене поняття Україна - це не щось ефемерне, це конкретне і люди з нашими переконаннями масово йшли в добровольчі батальйони. Я вибрав "Гарпун", тому що там були пластуни", - розповідає Тарас.

25-річний Андрій Стрілець також служив у "Гарпуні". У березні 2014-го, наступного дня після власного весілля, долучився до друзів із пластового куреня вже на передовій.

"Мене надихнули піти ті пластуни, які вже були на фронті у той час. І я розумів, що все. Далі так не можна, не можна сидіти. В України зараз немає війська, не має кому обороняти", - говорить Андрій.

Добробати "Гарпун" та "Київ-2" були сформовані здебільшого з пластунів-добровольців. Вони помітно відрізнялися з-поміж інших підрозділів підготовкою та організацією особового складу.  

За жертовність та любов до України Українська православна церква Київського патріархату нагородила майже три десятки пластунів, які брали участь у бойових діях та займалися волонтерською діяльністю на передовій. 

Для старших пластунів медаль є знаковою. Хтось присвячує нагороду загиблим побратимам, а дехто згадує, наскільки віра важлива у час боротьби.