Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

В УПЦ КП відбулося засідання Священного Синоду (Журнали)13 грудня 2017 року у Синодальній залі Київської Патріархії відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Засідання проходило під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

Постійними членами Священного  Синоду є: Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Вишгородський Агапіт.

Для участі у роботі Синоду на 2017 рік запрошені: архієпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл, єпископ Коломийський і Косівський Юліан, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан.

 

 
Журнали засідання Священного Синоду 13 грудня 2017 р.

 

 ЖУРНАЛ № 36

ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 13 грудня 2017 року під головуванням
Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

СЛУХАЛИ:

Повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про створення Російською Православною Церквою комісії для ведення діалогу – у відповідь на звернення Патріарха Філарета до Предстоятеля та єпископату РПЦ від 16 листопада 2017 р. 

ДОВІДКА:

До Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета через священиків УПЦ Київського Патріархату надійшла пропозиція від Першоієрарха РПЦЗ (Московського Патріархату) митрополита Нью-Йоркського і Східноамериканського Іларіона (Капрала) виступити посередником у питанні примирення між Російською і Українською Церквами. Під час подальшого обміну інформацією з боку офіційних представників Московської Патріархії надійшла пропозиція про направлення до м. Москви делегації Київського Патріархату для проведення зустрічі з вказаного питання. З благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета делегацію з трьох осіб очолив Преосвященний Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький.

11 листопада під час зустрічі з уповноваженими представниками РПЦ – митрополитом Волоколамським Іларіоном (Алфеєвим), протоієреєм Миколаєм Балашовим та протоієреєм Ігорем Якимчуком, делегація УПЦ Київського Патріархату була інформована про готовність з боку керівництва РПЦ на її Архієрейському Соборі розглянути питання уневажнення рішень, які перешкоджають РПЦ мати молитовне і євхаристійне єднання з Київським Патріархатом та визнати його як Помісну Православну Церкву. Для того, щоби мати підставу розглянути ці питання на Архієрейському Соборі, з боку представників РПЦ було висловлене прохання, щоби Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звернувся до Предстоятеля та єпископату РПЦ з відповідним листом з урахуванням прийнятних дипломатичних форм.

16 листопада Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет підписав і направив відповідного листа, в якому міститься заклик уневажнити («вменить яко не бывшие»), всі рішення, дотепер ухвалені РПЦ, що перешкоджають їй відновити молитовну та євхаристійну єдність з Українською Православною Церквою Київського Патріархату як Помісною Православною Церквою, і визнати її автокефалію. Також зважаючи на формулу примирення «прощаємо і просимо про прощення», Патріарх закликав єпископат РПЦ до взаємного прощення особистих образ, які можуть бути перешкодою для примирення і сам подав такий приклад.

Того ж дня Патріарх Філарет підписав і направив лист до Першоієрарха РПЦЗ (МП) митрополита Іларіона (Капрала) із закликом сприяти розгляду порушених у листі до Предстоятеля і єпископату РПЦ питань, в тому числі – питання про визнання автокефалії Православної Церкви в Україні.

20 листопада 2017 р. з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета делегація УПЦ Київського Патріархату в складі трьох архієреїв на чолі з Преосвященним Димитрієм, митрополитом Львівським і Сокальським, на зустрічі з тими самими представниками РПЦ у м. Москві передала оригінал листа Патріарха Філарета, підписаний 16 листопада, та отримала запевнення у тому, що він буде розглянутий на Архієрейському Соборі РПЦ відповідно до попереднього погодження.

30 листопада 2017 р. Архієрейський Собор РПЦ заслухав лист Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та ухвалив постанову про створення комісії з чотирьох архієреїв та трьох священиків для ведення діалогу.

Одночасно російськими та проросійськими засобами масової інформації було поширено неправдиву новину про нібито «покаяння та прохання про помилування», на їхню думку висловлені у Патріаршому листі до РПЦ.

30 листопада 2017 р. з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Прес-центр Київської Патріархії розповсюдив заяву, у якій пояснив причини написання Патріаршого листа та спростував неправдиве трактування його форми і змісту у російських та проросійських ЗМІ. 1 грудня у своїй резиденції Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів прес-конференцію для ЗМІ, під час якої були дані вичерпні пояснення його позиції та позиції УПЦ Київського Патріархату у питанні діалогу з РПЦ.

УХВАЛИЛИ:

1. Підтримати і схвалити позицію Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета щодо необхідності ведення діалогу з РПЦ для досягнення примирення між Українською та Російською Церквами, відновлення молитовного і євхаристійного спілкування, як це належить між Помісними Православними Церквами, та для визнання з боку РПЦ автокефалії Помісної Православної Церкви в Україні – Київського Патріархату.

Така позиція повністю відповідає попереднім рішенням Помісних і Архієрейських Соборів УПЦ Київського Патріархату, постановам Священного Синоду, направленим на підставі цих рішень численним зверненням до Московського Патріархату, в яких протягом тривалого часу Київський Патріархат закликав та закликає Московський Патріархат до припинення ворожнечі, примирення, відновлення молитовного і євхаристійного спілкування, як це належить між Помісними Православними Церквами, та до визнання автокефалії УПЦ КП.    

2.    Враховуючи, що протягом попереднього часу РПЦ відмовлялася вести діалог з Київським Патріархатом, а тепер створила комісію для діалогу – погодитися на ведення діалогу з Російською Православною Церквою.

Метою ведення діалогу є:

- скасування з боку Московського Патріархату всіх перешкод, які зараз не дають можливості православним архієреям, духовенству і віруючим, що перебувають в Україні та визнають над собою юрисдикцію Московського Патріархату, припинити церковне розділення та об’єднатися з УПЦ Київського Патріархату в єдиній Помісній Українській Православній Церкві;

- відновлення Московським Патріархатом у минулому розірваного з його ініціативи молитовного і євхаристійного єднання з Українською Православною Церквою Київського Патріархату, адже таке єднання має бути між Помісними Православними Церквами;

- визнання Московським Патріархатом, як однією з Помісних Автокефальних Православних Церков, автокефалії Київського Патріархату, як Помісної Української Православної Церкви.

З канонічних та пастирських причин входження УПЦ Київського Патріархату в будь-якій формі у адміністративну структуру Московського Патріархату є неможливим і не є предметом діалогу.

3. У діалозі з РПЦ керуватися Священним Писанням і Переданням, вченням Святих Отців, канонічними правилами та історичними прецедентами, документами Київського Патріархату, зокрема документами Архієрейських Соборів УПЦ КП: Історико-канонічною Декларацією «Київський Патріархат – Помісна Українська Православна Церква» (2007 р.), Соборним словом «Про Помісну Українську Православну Церкву – Київський Патріархат» (2010 р.), Заявою «Про деякі питання канонічного положення Київського Патріархату та шляхи подолання церковного розділення» (2016 р.).

4. З метою роз’яснення позиції УПЦ Київського Патріархату у справі діалогу з РПЦ схвалити і опублікувати «Звернення Священного Синоду до пастви і українського народу у справі діалогу з РПЦ».    

ЖУРНАЛ № 37

МАЛИ МІРКУВАННЯ:

Щодо внесення Архієрейським Собором РПЦ змін до Статуту РПЦ, якими звужуються права самоуправління Митрополії Московського Патріархату в Україні (УПЦ МП).

ДОВІДКА:

Архієрейський Собор РПЦ, який відбувся 29 листопада - 2 грудня 2017 р. у Москві, вніс до Статуту Російської Православної Церкви зміни, що стосуються прав і статусу Митрополії Московського Патріархату в Україні (УПЦ МП), якими знову документально було підтверджене входження вказаної Митрополії (УПЦ МП) до складу Російської Православної Церкви, закріплена її залежність від рішень керівних органів РПЦ та звужені, у порівняні з попереднім станом, її права самоуправління.

Зокрема у Статуті РПЦ зазначено, що рішення щодо обрання Митрополита, утворення, скасування, зміни меж єпархій, ухвалення Статуту УПЦ МП і змін до нього не є остаточними і підлягають підтвердженню з боку центральних органів управління Московського Патріархату. Водночас рішення Помісного і Архієрейського Соборів РПЦ безумовно, а Священного Синоду РПЦ з певними обумовленнями, є обов’язковими для виконання в Митрополії Московського Патріархату в Україні (УПЦ МП). Також судові рішення УПЦ МП можуть бути переглянуті Архієрейським Собором РПЦ як вищою судовою інстанцією.

В Статуті РПЦ було формально зазначено, що керівний центр УПЦ МП знаходиться в Києві. Однак сама наявність в Статуті РПЦ вказівок на стан і положення УПЦ МП в межах РПЦ, вище зазначені особливості нової редакції Статуту РПЦ, а також входження архієреїв Московського Патріархату з України до керівних органів РПЦ (Священного Синоду і Архієрейського Собору) вказують на те, що справжнім керівним центром УПЦ МП є органи управління Московського Патріархату, розташовані у м. Москва (Російська Федерація). Митрополія Московського Патріархату в Україні хоча і має свій керівний центр у Києві, але з огляду на норми Статуту РПЦ цей центр має підпорядковане положення щодо органів управління РПЦ.

УХВАЛИЛИ:

1. Висловити жаль з приводу звуження прав самоуправління Митрополії Московського Патріархату в Україні (УПЦ МП), яке сталося внаслідок внесення змін до Статуту РПЦ її Архієрейським Собором 29 листопада – 2 грудня 2017 р., адже таке звуження прав є перешкодою на шляху подолання церковного розділення та утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

2. Відзначити як прикрий факт те, що Митрополит та архієреї УПЦ МП не змогли відстояти наявні у них права, отримані ще у 1990 р. за наполяганням Митрополита Київського і всієї України Філарета (нині Патріарха) і допустили їхнє звуження.

3. Констатувати, що декларування Статутом РПЦ перебування керівного центру УПЦ МП в Києві не відповідає дійсності, заперечується змістом самого Статуту і фактами церковного життя. Насправді головний керівний центр для УПЦ МП і надалі знаходиться у Російській Федерації, яка є країною-агресором щодо України.         .

ЖУРНАЛ № 38

СЛУХАЛИ:

Повідомлення Патріаршого намісника Преосвященного Епіфанія, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського, про Рішення Переяслав-Хмельницької міської ради від 26 жовтня 2017 р. «Про пропозицію повернення місту Переяслав-Хмельницький Київської області історичної назви «Переяслав»» № 05п-44-VII.

ДОВІДКА:

26 жовтня 2017 р. Переяслав-Хмельницька міська рада Київської області ухвалила рішення № 05п-44-VII «Про пропозицію повернення місту Переяслав-Хмельницький Київської області історичної назви «Переяслав»», яким підтримано ініціативу громадськості повернути місту історичну назву – Переяслав.

У зв’язку з цим Патріарший намісник Преосвященний Епіфаній, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, звернувся до Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета і Священного Синоду з проханням про внесення відповідної зміни до титулу Патріаршого намісника та до документів УПЦ Київського Патріархату, в яких цей титул зазначений.    

УХВАЛИЛИ:

1. У зв’язку зі зміною назви м. Переяслав-Хмельницький Київської області та поверненням йому історичного найменування «Переяслав» – Патріаршому наміснику мати титул «митрополит Переяславський і Білоцерківський», а назву очолюваної ним єпархії змінити на «Переяславська».

2. Внести відповідні зміни до Статуту про Управління УПЦ Київського Патріархату та в усі інші документи, де це є необхідним. 

ЖУРНАЛ № 39

СЛУХАЛИ:

Прохання Преосвященного Нестора, архієпископа Тернопільського і Кременецького, про необхідність для завершення юридичної процедури об’єднання Тернопільської та Тернопільсько-Бучацької єпархій створити рішенням Священного Синоду ліквідаційну комісію.

ДОВІДКА:

Рішенням Священного Синоду (Журнал засідання № 10 від 13 травня 2017 р.) Тернопільсько-Бучацька єпархія УПЦ Київського Патріархату була об’єднана з Тернопільською єпархією УПЦ Київського Патріархату шляхом включення всіх парафій та інших канонічних підрозділів Тернопільсько-Бучацької єпархій УПЦ Київського Патріархату до складу Тернопільської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Для виконання рішення Священного Синоду та завершення юридичної процедури об’єднання відповідно до статутних документів має бути утворена ліквідаційна комісія.

УХВАЛИЛИ:

1. На виконання рішення Священного Синоду (Журнал засідання № 10 від 13 травня 2017 р.) для здійснення процедури ліквідації юридичної особи «Управління Тернопільсько-Бучацької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату» утворити ліквідаційну комісію у складі трьох осіб:

- Преосвященний Нестор, архієпископ Тернопільський і Кременецький – голова;
- протоієрей Олексій Головацький;
- протоієрей Руслан Притула.

2. Ліквідаційній комісії здійснити всі передбачені законодавством і Статутом Управління Тернопільсько-Бучацької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату дії та процедури, пов’язані з ліквідацією юридичної особи.  

ЖУРНАЛ № 40

СЛУХАЛИ:

Повідомлення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про діяльність у м. Києві протоієрея Дмитра Романовича Кулічковського, клірика Полтавської єпархії, та священика Василя Івановича Боцвінчука, заштатного клірика Кіровоградської єпархії, якою вони порушили присягу священика, норми канонічного права і пастирській обов’язки.       . 

УХВАЛИЛИ:

1. Враховуючи негативний відгук Преосвященного Федора, архієпископа Полтавського і Кременчуцького, про діяльність протоієрея Дмитра Романовича Кулічковського, свідчення про неналежне виконання останнім пастирських обов’язків, порушення ним церковної дисципліни і присяги священика, діяльність у м. Києві у якості священика без відома і згоди правлячого архієрея, введення у спокусу віруючого народу – виключити протоієрея Дмитра Романовича Кулічковського зі складу УПЦ Київського Патріархату.

2. Враховуючи негативний відгук Преосвященного Марка, єпископа Кропивницького і Голованівського, про діяльність заштатного священика Василя Івановича Боцвінчука, свідчення про самовільне залишення останнім місця служіння, порушення ним церковної дисципліни і присяги священика, діяльність у      м. Києві у якості священика без відома і згоди правлячого архієрея, введення у спокусу віруючого народу – виключити священика Василя Івановича Боцвінчука зі складу УПЦ Київського Патріархату.

ЖУРНАЛ № 41

СЛУХАЛИ:

Повідомлення Преосвященного Євстратія, архієпископа Чернігівського і Ніжинського, Представника Київського Патріархату при Європейських інституціях, про робочі поїздки у жовтні-грудні 2017 р.

ДОВІДКА:

Виконуючи свої обов’язки Представника Київського Патріархату при Європейських інституціях Преосвященний архієпископ Євстратій протягом жовтня-грудня 2017 р. здійснив шість робочих візитів.

1. Участь у конференції «Роль Католицької Церкви у європейській інтеграції»  (м. Краків, Польща)

З 26 по 28 жовтня 2017 р. архієпископ Євстратій на запрошення організаторів взяв участь у щорічній конференції «Роль Католицької Церкви у європейській інтеграції». Конференція була присвячена питанням майбутнього проекту єдиної Європи та викликам, які постали перед нею.

2. Участь у конференції Ради Європи (м. Страсбург, Франція)

6-7 листопада архієпископ Євстратій на запрошення організаторів брав участь у щорічній конференції релігійних діячів та представників неурядових організацій на базі Ради Європи. Основною темою конференції була міграційна криза і  питання біженців, адаптації осіб, що переселилися, у європейському суспільстві.

3. Участь у заходах, присвячених ювілею 50-ліття Світового конгресу українців

З 9 по 13 листопада архієпископ Євстратій з благословення Святійшого Патріарха Філарета перебував у м. Торонто (Канада), де взяв участь у ювілейних заходах, присвячених 50-літтю Світового конгресу українців.

Під час святкового бенкету архієрей передав вітання від Предстоятеля Київського Патріархату і вручив нагороду для СКУ – орден Святого Володимира ІІ ступеня.

Також під час візиту архієпископ Євстратій мав численні зустрічі з представниками Української Православної Церкви в Канаді, а у неділю, 12 листопада – молився за Божественною літургією у соборі святого Димитрія (УПЦК) , яку очолював Преосвященний Андрій, єпископ Східної єпархії.     

4. Участь у конференції ОБСЄ з питань захисту християн та представників інших релігій від переслідування  (м. Єреван, Вірменія)

22-23 листопада 2017 р. архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій відвідав м. Єреван, де взяв участь у конференції Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ), підготовленій Офісом демократичних інституцій та прав людини ОБСЄ на тему захисту християн і представників інших релігій від переслідування.

Також у рамках візиту архієпископ Євстратій відвідав керівний центр Вірменської Апостольської Церкви – Ечміадзін, де мав офіційну зустріч.
  
5. Візит до м. Брюссель, Бельгія

З 26 по 29 листопада 2017 р. з благословення Святійшого Патріарха Філарета архієпископ Чернігівський і Ніжинський  Євстратій відвідав м. Брюссель (Франція), де взяв участь у низці заходів та провів зустрічі у інституціях Європейського Союзу.

Зокрема 26 листопада у кафедральному соборі РКЦ святих Михаїла і Гудули м. Брюссель він взяв участь у поминанні жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років та співслужив з архієреями і духовенством УГКЦ та УАПЦ(о) під час панахиди.

Також 27 листопада відбулася офіційна зустріч з генеральним секретарем Комісії єпископських конференцій Європи (СОМЕСЕ) священиком Олів’є Покільйоном і співробітниками комісії.

29 листопада архієпископ Євстратій відвідав Посольство України у Бельгії, де провів зустріч з Послом Миколою Точицьким.

6. Участь у конференції Європейської народної партії з міжрелігійного діалогу (м. Загреб, Хорватія)

7-8 грудня архієпископ Євстратій взяв участь у ювілейній 20-ій конференції Європейської народної партії з міжрелігійного та міжкультурного діалогу. У конференції брали участь керівники ЄНП, депутати Європейського парламенту, керівництво та високопосадові особи Хорватії, керівники та представники Церков і релігійних організацій, зокрема Константинопольського Патріархату та Сербської Православної Церкви.  

УХВАЛИЛИ:

1. Повідомлення взяти до відома. Вважати корисним подальший розвиток співпраці з Українською Православною Церквою в Канаді, з Церквами і релігійними організаціями у Європі, з Європейськими інституціями.

2. Висловити подяку українським громадам у Торонто і Брюсселі,  дипломатам в Бельгії, Вірменії, Польщі та Франції, Світовому конгресу українців, усім іншим організаціям і особам, які сприяли у проведенні закордонних візитів Представника Київського Патріархату при Європейських інституціях в жовтні-грудні 2017 р.

ЖУРНАЛ № 42

СЛУХАЛИ:

Повідомлення Преосвященного Іларіона, архієпископа Рівненського і Острозького, голови Управління зовнішніх церковних зв’язків, в.о. Екзарха Європи,  про закордонні візити у жовтні-листопаді 2017 р. 

ДОВІДКА:

Італія

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Преосвященний Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький,  голова Управління зовнішніх церковних зв’язків, в.о. Екзарха Європи, 26-29 жовтня 2017 р. відвідав парафії Італійського благочиння УПЦ КП.

26 жовтня Преосвященний архієпископ Іларіон в місті Неаполь очолив служіння Акафісту до Пресвятої Богородиці. Йому співслужили заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе) та в.о. настоятеля парафії священик Віктор Гірняк.

27 жовтня Преосвященний архієпископ Іларіон очолив водосвятний молебень з нагоди відкриття нової парафії на честь святителя Амвросія Медіоланського в місті Мілан (Італія). Архієрею співслужили архімандрит Кіріон (Інасарідзе), декан Італійського благочиння протоієрей Петру Парву, протоієрей Василій Кучирка, ієрей Василій Ткачук та ієрей Андрій Тищенко.

28 жовтня архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон відвідав парафію на честь Покрова Пресвятої Богородиці у місті Феррара, де очолив Божественну літургію. Йому співслужили архімандрит Кіріон (Інасарідзе), протоієрей Петру Парву, протоієрей Василій Кучирка, настоятель парафії ієрей Петро Оверко, ієрей Роберто Бальйо та ієрей Андрій Тищенко. Під час літургії з благословення Святійшого Патріарха Філарета священик Петро Оверко був піднесений до сану протоієрея.

29 жовтня, в 21-у неділю після П'ятидесятниці, Преосвященний архієпископ Іларіон відвідав громаду на честь святого великомученика Мини та преподобного Паїсія Величковського в місті Удіне, де звершив Божественну літургію. Йому співслужили архімандрит Кіріон (Інасарідзе), настоятель громади протоієрей Петру Парву, протоієрей Василій Кучирка, протоієрей Петро Оверко, ієрей Діонісій Відіг, ієрей Василь Ткачук, ієрей Олександр Оцабрик та ієрей Андрій Тищенко. Під час богослужіння архієпископ Іларіон звершив дияконську хіротонію іподиякона Даниїла (Даріо) Раффо.

Португалія

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Преосвященний Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький,  голова Управління зовнішніх церковних зв’язків, в.о. Екзарха Європи, 24-26 листопада 2017 р. відвідав парафії УПЦ КП в Португалії.

24 листопада 2017 року архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон взяв участь і мав виступ на конференції «Україна: шлях розвитку, права людини та демократія. Форум дружби та екуменізму». На науковому заході, який проходив у місті Порту, владику супроводжував заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе), настоятель парафії на честь святого Архистратига Божого Михаїла м. Авейро протоієрей Василь Бундзяк та настоятель парафії на честь Різдва Іоана Предтечі м. Віла Реал ієрей Сергій Ковальчук.

По завершенні конференції в місті Брага Преосвященний архієпископ Іларіон, з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи, очолив панахиду біля пам'ятного знаку героям Небесної Сотні та воїнам, які віддали своє життя за волю і незалежність України.

Разом з архієреєм та духовенством молилися посол України в Португальській Республіці Інна Огнівець, генеральний консул України в м. Порто Анатолій Коваль, начальник Управління з питань закордонного українства та гуманітарного співробітництва МЗС України Лариса Дір, представники дипломатичних установ та українська діаспора.

По завершенні панахиди Преосвященний архієпископ Іларіон провів у Бразі ряд зустрічей.

25 листопада архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон у м. Лісабоні звершив панахиду з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-33 рр. Владиці співслужило духовенство Київського Патріархату, а також священики УПЦ (Константинопольського Патріархату) і УГКЦ.

В другій половині дня на запрошення Посла України в Португалії Інни Огнівець архієпископ Іларіон відвідав Українське посольство в Лісабоні.

26 листопада, у неділю 25-у після П'ятидесятниці, архієпископ Іларіон відвідав парафію на честь святого Архистратига Божого Михаїла в місті Авейро, де очолив Божественну літургію. Під час літургії владиці співслужили архімандрит Кіріон (Інасарідзе), настоятель парафії протоієрей Василь Бундзяк, настоятель парафії на честь Всіх святих землі Української м. Брага протоієрей Дмитро Ткачук та настоятель парафії на честь Різдва Іоана Предтечі м. Віла Реал ієрей Сергій Ковальчук.

Під час Малого входу архієпископ Іларіон, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, нагородив протоієрея Василя Бундзяка правом носіння митри. Також правом носіння наперсного хреста був нагороджений ієрей Сергій Ковальчук.

По завершенні Божественної літургії архієпископ Іларіон в місті Порту очолив панахиду за упокоєння душ убитих Голодомором. Йому співслужили духовенство Київського Патріархату. УПЦ (Константинопольського Патріархату) та УГКЦ.

Разом з духовенством молився генеральний консул України в м. Порто Анатолій Коваль, співробітники Консульства та численна українська громада.

УХВАЛИЛИ:

Повідомлення взяти до відома. Висловити подяку духовенству і вірним УПЦ Київського Патріархату в Італії та Португалії, а також українським дипломатам за організацію та проведення візиту. 

ЖУРНАЛ № 43

СЛУХАЛИ:

Прохання Преосвященного Димитрія, митрополита Львівського і Сокальського, про відкриття у м. Львові Свято-Троїцького жіночого монастиря. 

УХВАЛИЛИ:

Благословити відкриття Свято-Троїцького жіночого монастиря Львівської єпархії УПЦ Київського Патріархату в м. Львові.

ЖУРНАЛ № 44

СЛУХАЛИ:

Прохання Преосвященного Іоасафа, митрополита Івано-Франківського і Галицького, про встановлення в межах Івано-Франківської єпархії святкування на честь Манявської ікони Пресвятої Богородиці.

УХВАЛИЛИ:

Враховуючи свідчення про чудеса, явлені у Манявському Хресто-Воздвиженському монастирі за заступництвом Божої Матері та через Її чесний образ, благословити в межах Івано-Франківської єпархії святкування на честь Манявської ікони Пресвятої Богородиці 9 (22) грудня, в день з’явлення образу ієромонаху Філарету.       

ЖУРНАЛ № 45

СЛУХАЛИ:

Прохання Преосвященного Паїсія, єпископа Житомирського і Овруцького про ліквідацію (припинення) юридичної особи «Свято-Покровський чоловічий монастир Житомирської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату».

УХВАЛИЛИ:

Ліквідувати (припинити) юридичну особу «Свято-Покровський чоловічий монастир Житомирської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату» (ЄДРПОУ 35825348), що знаходиться за адресою: 13517 Житомирська область, Попільнянський район, с. Білки, вул. Птіцина, буд. 8.

Утворити ліквідаційну комісію у складі:

– Преосвященний Паїсій, єпископ Житомирський і Овруцький;
– Протоієрей Павло Ядчишин;
– Протоієрей Богдан Бойко.

ЖУРНАЛ № 46

СЛУХАЛИ:

Пропозицію Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про призначення тимчасових членів Священного Синоду на 2018 рік.

УХВАЛИЛИ:

Призначити тимчасовими членами Священного Синоду на 2018 рік Преосвященних:

1. Володимира, митрополита Миколаївського і Богоявленського;

2. Мефодія, архієпископа Сумського і Охтирського;

3. Матфея, єпископа Володимир-Волинського і Турійського.       

ЖУРНАЛ № 47

СЛУХАЛИ:

Повідомлення Патріаршого намісника Преосвященного Епіфанія, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського, про візит до Австралії. 

ДОВІДКА:

З благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Патріарший намісник Преосвященний Епіфаній, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський здійснив візит до Австралії, де відвідав парафії Київського Патріархату. Патріаршого намісника у поїздці супроводжували настоятель храму святого Миколая Чудотворця м. Боярки протоієрей Василь Лило та протодиякон Василь Дідора.

7 листопада 2017 р. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австралії Микола Андрійович Кулінич прийняв у посольстві Патріаршого намісника, митрополита Переяслав-Хмельницького і Білоцерківського Епіфанія.

Патріарший намісник також відвідав Український православний центр, розташований в австралійській столиці, храм святого Миколая, Музей релігійно-церковного та народного мистецтва, капличку «1000-ліття Хрещення України», побачив скульптурну композицію «Шевченківські думи», розташовані на території Центру та очолив молитву біля пам'ятника жертвам Голодомору в Канберрі.

11 листопада 2017 р. Преосвященнійший Епіфаній, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, звершив Божественну літургію у Свято-Преображенському храмі міста Блектаун, що на околиці Сіднею (Австралія).

Довгоочікуваний візит митрополита згуртував громаду, очолену головою управи Андрієм Безкоровайним, який з хлібом та сіллю зустрів владику біля входу до храму.

Свято-Преображенський храм є першим збудованим українцями храмом на Австралійському континенті.

Окрім настоятеля протоієрея Євстахія Дороша за Божественною літургією архіпастиреві співслужили протоієрей Василь Лило, протоієрей Святослав Красій, протоієрей Сава Пізаніас, священик Вадим Коренюк та протодиякон Василь Дідора.

Наприкінці богослужіння Патріарший намісник виголосив проповідь. Слово митрополита Епіфанія про єдність українців під омофором Української Православної Церкви Київського Патріархату звучало ствердно і переконливо. Владика передав усім благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та вручив церковні нагороди: протоієрею Євстафію Дорошу – Орден св. Миколая Чудотворця, голові управи Андрію Безкоровайному – медаль «За жертовність і любов до України», активним парафіянам громади були вручені благословенні Патріарші грамоти.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

Урочистості продовжилися у церковній залі. Перед присутніми ще раз мав слово Патріарший намісник, який запевнив усіх українців в тому, що УПЦ Київського Патріархату не полишить своєї опіки над українцями Австралії. Не зважаючи на віддаленість від Батьківщини, українська православна громада Австралії продовжує зростати.

12 листопада 2017 р. з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній у м. Сідней звершив освячення храму на честь св. Сави Калімноса.

На запрошення настоятеля грецької громади м. Сідней прот. Сави Пізаніаса, яка належить до Екзархату УПЦ Київського Патріархату у Греції, Патріарший намісник відвідав парафію св. Сави Калімноса, де його зустріли з хлібом і сіллю віряни.

Після освячення престолу і храму була звершена Божественна літургія свт. Іоана Золотоустого.

Під час спільної молитви храм не міг вмістити усіх парафіян і гостей. За богослужіння також молилися представники місцевої влади. На літургії звучали піснеспіви та виголоси духовенства українською, грецькою та англійською мовами. Урочисте богослужіння прикрасили своїм співом видатні вокалісти – подружжя Петро і Ніла Деряжні.

Після літургії Преосвященний митрополит Епіфаній виголосив проповідь, а також вручив нагороду настоятелеві парафії протоієрею Саві Пізаніасу орден свт. Миколая Чудотворця. Орден св. князя Володимира Великого III ступеня був вручений голові управи пану Костянтину Веллісу. Найактивніші парафіяни з рук владики також отримали церковні нагороди.

Настоятель парафії наголосив, що в майбутньому у цьому новоосвяченому храмі богослужіння будуть звершуватись як грецькою, так і українською мовами.

Завершився архіпастирський візит спільною трапезою.

14 листопада 2017 року митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній провів зустріч з парафіяльною радою та звершив заупокійну літію у храмі свт. Василія Великого, що у місті Ньюкасл, Австралія.

На запрошення парафіяльної ради Свято-Василівської громади УПЦ Київського Патріархату Патріарший намісник відвідав місто Ньюкасл, що розташоване на північ від Сіднея, на узбережжі Тасманового моря у гирлі річки Хантер.

Після заупокійної літії, під час якої були пом’януті імена всіх тих, хто розбудовував громаду протягом більше ніж півстоліття, митрополит Епіфаній виголосив проповідь, в якій подякував управі парафії за єдність із Золотоверхим Києвом та Україною.

Патріарший намісник також вручив медалі «За жертовність і любов до України» голові парафії пану Петру Деряжному та пані Нілі Деряжній, а також Олександру Єднюку, Володимиру Удовенку, Олександру й Аніті Єднюк та Володимиру і Галині Симановським.

Під час зустрічі вірні УПЦ Київського Патріархату ділилися своїми проблемами життя в Австралії, просили вклонитися українській землі, за яку вони, як і всі роки, твердо стоятимуть і за яку молитимуться, а також вірно служитимуть Помісній Українській Православній Церкві.

Під час заупокійної молитви Преосвященному митрополиту Епіфанію співслужив настоятель парафії свт. Василія Великого священик Вадим Коренюк, настоятель храму свт. Миколая Чудотворця м. Боярка протоієрей Василь Лило та протодиякон Василь Дідора.

Візит митрополита Епіфанія є важливою подією у житті українських православних громад далекої Австралії. Адже організаційно-юрисдикційне упорядкування українських духовних представництв є важливим кроком для зміцнення української присутності та утвердження статусу Помісної Української Православної Церкви у світі. Зміцнення зв’язків з духовним центром – Києвом, стало запорукою єднання церковних громад та осередків в ім’я збереження своєї ідентичності та розширення духовного простору Українського Православ’я.

УХВАЛИЛИ:

1. Повідомлення взяти до відома. Висловити подяку, громадам, духовенству і вірним УПЦ Київського Патріархату в Австралії, а також українським дипломатам за організацію та проведення візиту.
Подякувати Патріаршому наміснику Преосвященному Епіфанію, митрополиту Переяслав-Хмельницькому і Білоцерківському та супроводжуючим його священнослужителям за понесені труди.

2. Вважати корисним подальше розширення і зміцнення духовних зв’язків Київського Патріархату з вірними в Діаспорі задля збереження їхньої української ідентичності, зміцнення української присутності закордоном та утвердження у світі статусу Помісної Української Православної Церкви.

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕПІФАНІЙ

МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРКАСЬКИЙ І ЧИГИРИНСЬКИЙ ІОАН

АРХІЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ СЕРГІЙ

АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ІЛАРІОН

АРХІЄПИСКОП ЧЕРНІГІВСЬКИЙ І НІЖИНСЬКИЙ ЄВСТРАТІЙ

АРХІЄПИСКОП ВИШГОРОДСЬКИЙ АГАПІТ

АРХІЄПИСКОП ВІННИЦЬКИЙ І БРАЦЛАВСЬКИЙ МИХАЇЛ

ЄПИСКОП КОЛОМИЙСЬКИЙ І КОСІВСЬКИЙ ЮЛІАН

ЄПИСКОП ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ МИТРОФАН


 Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на прес-службу УПЦ КП.