Хресний хід у Чернівцях за ЄПЦ20 травня 2018 року у місті Чернівці пройшов Хресний хід за Єдину Помісну Православну Церкву. Розпочавши від храму преподобної Параскеви Сербської духовенство та віряни пройшли центральними вулицями міста та на Соборній площі звершили молебень за Єдину Помісну Православну Церкву,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на cerkvainfo.

У спільній молитві об’єдналася буковинська паства трьох єпархій: Чернівецької єпархії на чолі з митрополитом Чернівецьким і Буковинським Данилом, Кіцманської єпархії на чолі з архієпископом Чернівецьким і Кіцманським Онуфрієм та Чернівецько-Хотинської єпархії УАПЦ на чолі з єпископом Чернівецьким Германом.

Підтримати прагнення буковинців прийшли й представники влади – голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук, міський голова Чернівців Олексій Каспрук, заступник голови Чернівецької обласної ради Віталій Мельничук. Вони цілковито єдині в бажанні буковинців єднатися в одну Помісну Церкву.

Після Хресного ходу у фойє Чернівецької обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка відбувся брифінг, присвячений ініціативам Президента щодо утворення в Україні Помісної Православної Церкви, консолідації гілок українського Православ’я заради утвердження суверенітету держави.

«Сьогодні ми дочекались, що підтримуємо ініціативи Президента та Верховної Ради у напрямку створення в Україні єдиної Помісної Православної церкви, котра має стати монолітом, об’єднавчим органом української держави, і на сьогодні добру волю висловили Українська Православна Церква Київського Патріархату та представник Української Автокефальної Православної Церкви владика архієпископ Герман», – зазначив архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій.

«Ми сьогодні виконуючи ініціативу Президента Петра Порошенка, вирішили провести громадську молитву на Соборній площі за участю буковинців, і на щастя, до нас приєдналося багато вірян, молільників з усіх кутків Буковини. Наші краяни повезли з собою дух молитви в усі куточки нашого краю. Також ми сьогодні перебуваємо в залі обласної філармонії, аби вшанувати наших Героїв, котрі віддавали та віддають життя за долю та незалежність нашої Батьківщини», – додав архієпископ Онуфрій та зауважив, що сьогодні відправлено панахиду за тих, хто загинув з любові до своєї землі, щоб наші діти мали щасливе майбутнє.

Перший заступник голови облдержадміністрації Михайло Павлюк в рамках брифінгу повідомив, що обласна виконавча влада послідовно втілює та підтримує усі державотворчі процеси, котрі відбуваються в Чернівецькій області, зокрема,  щодо питання формування єдиної Української Помісної Православної Церкви.

«За різними соціологічними опитуваннями, українське суспільство давно вже очікує об’єднання навколо православної віри, формування Єдиної Помісної Української Православної Церкви. Абсолютно слушно зараз розпочаті ці важливі доленосні процеси із звернення Президента України, рішення Верховної Ради. Фактично, ці процеси вже мали місце в новітній історії України: згадаймо 2008, 2009 рік, але, на жаль, тоді вони не увінчалися успіхом. Сьогодні ж вони на новому рівні, підтримані всіма центральними органами влади, підтримані мирянами, в цілому українським суспільством, – зазначив посадовець. –  Сьогодні в Чернівцях відбулася надзвичайно важлива подія – це спільна Хресна хода, котра продемонструвала, наскільки багато нас, вірян, котрі хочуть молитись та підтримувати формування єдиної Помісної Православної Церкви в Україні».

Також Михайло Павлюк подякував церквам Київського Патріархату за організацію всіх заходів впродовж цього дня.

Опісля брифінгу в обласній філармонії відбувся концерт духовно-патріотичної музики «Богу слава, Героям честь». Під час заходу було звершено молитву за жертвами тоталітарних репресій і загиблими Героями. Під час концерту з літургійними музичними творами та патріотичними піснями виступили академічний камерний хор «Чернівці», хор капеланів Чернівецько-Буковинської єпархії, Вокальний ансамбль «Менестрель» Богословського відділення Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Народний аматорський хор Кельменецького району, Архієреський хор ім. митрополита Євгена Гакмана храму прп. Параскеви Сербської.

Завершився концерт молитвою за Україну «Боже великий, Єдиний».