Українські паломники просили підтимки в Єрусалимського патріарха у наданні Томосу для ЄПЦ12 червня 2018 року група паломників з України, яка перебувала на Святій Землі з прощею святими місцями та з молитвою про Україну і українську Церкву, зустрілася з предстоятелем Єрусалимської Православної Церкви Блаженнійшим Феофілом ІІІ.

Від імені багаточисельної української пастви, паломники привезли на святу Єрусалимську землю звернення з проханням до Єрусалимського Патріарха молитися за Україну і підтримувати Вселенську Патріархію у її намірах надати автокефалію українському Православ’ю. Лише за декілька днів під цим зверненням серед друзів і однодумців паломників було зібрано декілька тисяч підписів і відомих, і пересічних громадян України.

Це звернення, з оригіналами підписів під ним, паломники передали в руки Блаженнійшого Патріарха Феофіла,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на cerkvainfo.

Аудієнція проходила у приміщенні Єрусалимського Патріархату, у залі, де відбуваються урочисті події та засідання Синоду Святої Єрусалимської Православної Церкви.

Відбулася дуже тепла й дуже плідна, майже годинна, розмова його Блаженства з українськими паломниками. Свого часу патріарх Феофіл бував у Києві. Він пам’ятає молитви, які підносив до Господа у наших святинях. І сьогодні, на Святій Землі, він молиться за Україну. Його Блаженство розповів, що поінформований про події в Україні. Він слідкує за ними, переймається проблемами України, болями та стражданнями нашого народу, розділеного різними Церквами.

Патріарх наголосив, що головна зброя християнина – молитва і терпіння. Якщо політики намагаються отримати швидкий результат, бо їм потрібна моментальна реалізація своїх швидкозмінних планів, то коли справу вирішує Церква, слід думати про волю Божу і довге майбутнє.

Блаженнійший Патріарх вказав, що варто тверезо усвідомлювати, що отримання українською Церквою незалежності, саме по собі, не вирішить всіх проблем України. Тому християни нашої держави повинні бути готовими до тих трудів, які нам доведеться звершувати іще довгий час після отримання Томосу про автокефалію. А вирішувати ці проблеми ми повинні по-християнськи, у дусі любові, молитви та твердої віри в те, що Господь почує наші молитви.

Блаженнійший Феофіл навів приклад історії Кіпру: острова, котрий у 20-му ст. було розділено на дві частини. Ті трагічні для Кіпру події стали результатом дій політиків, зокрема Москви. Наслідки тих політичних подій тривають донині, і люди й досі страждають від них. За переконанням Блаженнійшого Феофіла ситуація в Україні, є дуже подібна до того, що відбулося на Кіпрі.

Зі свого боку, паломники розповіли Блаженнійшому про життя в Україні. Про те, що величезна кількість православних громад, священиків та мирян, котрі зараз переживають розділення церковної юрисдикції, очікують отримання, такого необхідного для України, Томосу про автокефалію. 

 

Паломники просили Блаженнійшого Патріарха Феофіла щиро молитися за Україну, підтримати зусилля і молитви українців про мир та надання незалежності Помісній Православній Церкві в Україні.

Паломники подарували Блаженнійшому Феофілу молитовник українською мовою, який є вдома у мільйонів українських родин, вишиваний золотавий український рушник і керамічний підсвічник-рибу, зроблені руками українських народних майстрів.

На прощання Блаженнійший Патріарх Феофіл благословив паломників, подякував за їхню працю в піклуванні про єдність українського народу і Церкви Христової та подарував кожному паломнику ікону Єрусалимської Богородиці.

 

 

ВАШЕ БЛАЖЕНСТВО!

Ми – представники української інтелігенції, культурних діячів, політиків та вірян багатомільйонної української пастви Христової звертаємося до Вас, Вашого Блаженства і членів Священного Синоду Єрусалимського Патріархату, з проханням підтримки Вселенського Патріарха Варфоломія в його намірах надати Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні!

Події, які відбулися в Україні впродовж останніх років, значно посилили й активізували багатовікові прагнення українського народу до здобуття власної церковної незалежності. Незлічима кількість християнських життів було покладено на вівтар боротьби за віру і свободу нашого народу. Виборовши незалежність своєї Держави ми сподіваємося вибороти і незалежність нашої Православної Церкви, адже згідно з Апостольськими правилами, кожний незалежний народ і держава має право на свою Церкву.

Високо цінуючи Вашу виважену і важливу позицію у питанні набуття Українським Православ’ям статусу Помісної Православної Церкви, ми просимо Вашої дієвої підтримки у реалізації прагнень українського народу до канонічного оформлення статусу Православ’я в Україні шляхом створення Єдиної Помісної Православної Церкви.

Віримо, що молитви Вашого Блаженства, які промовляються в нійсвятійшому місці Вселенної – на місці Воскресіння Нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа, будуть почуті Тим, Хто заповідав нам єдність і любов між собою!

Просимо Ваших святих молитов і сподіваємося на Вашу підтримку і розуміння.

З глибокою повагою і смиренням (і далі підписи).

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на cerkvainfo.