У Вінниці здійснено акт вандалізму – знищено скульптуру ангела біля Поклонного ХрестаУ ніч на 27 червня 2018 року біля храму Нерукотворного Образу Господа нашого Ісуса Христа м. Вінниці було звершено цілеспрямований акт вандалізму – знищено скульптуру ангела біля Поклонного Хреста та зламано посаджені дерева,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на cerkvainfo.

Громада храму обурена такими діями вандалів. Увесь час члени громади брали і беруть активну участь в облаштуванні, як самого храму, так і навколишньої території, тому людям боляче дивитись на такі дії вандалів, які, як завжди, залишаться непокараними. Хочемо нагадати, що це не перший випадок наруги над сакральними святинями у м. Вінниці, які належать громадам УПЦ КП.

Цього року на Пасху на території парку “Хімік” вандалами був підпалений Поклонний Хрест, встановлений вірянами УПЦ КП. Відео з цим актом вандалізму було викладене в мережі інтернет. Реакції ні від влади, ні від правоохоронних органів не було жодної. Якщо б щось подібне було вчинене проти Московського Патріархату (МП), то тут були б задіяні всі – від поліції до СБУ, не кажучи про місцеву владу, яка так тішиться від того, що Вінниця є, нібито, «найкомфортнішим» містом для проживання в Україні.

Можливо для влади та МП це так і є, а для вірних УПЦ КП – це місце дискомфортного існування та виживання. Місцева влада робила і робить усе, щоб існування нашої Церкви в м. Вінниці було нестерпним, але ми є люди віруючі, тому з терпінням переносили всі дії, які були спрямовані на стримання розвитку нашої Церкви. І, незважаючи на всі протидії, ми існували і будемо існувати.

Постає наступне запитання: «Чи є влада в місті Вінниці українською?», бо говорять вони гарно, та Господь вчив нас не за словами, а за ділами розпізнавати людину, а їхні діла говорять зовсім про інше. Звичайно, буде написана заява в поліцію, хоча ми не віримо, що хтось шукатиме вандалів. Будь-яка дія проти УПЦ КП робить нас лише сильнішими.

У всі роки незалежності України парафії нашої Церкви на Вінниччині існували в умовах гонінь, ігнорувань, протидій, а у «найкомфортнішому» місті Вінниці й надалі продовжують існувати в цих умовах. Та попри все ми вистояли і утвердимось, бо з нами правда, а значить і Бог, Який завжди підтримує нас в ці нелегкі часи.