Експерт: Онуфрій не буде носити титул митрополита Київського після об'єднавчого собору - це позитивВселенський патріарх чітко дав зрозуміти Онуфрію, що він не буде носити титул митрополита Київського після об'єднавчого собору. Це позитивний знак.

Говорить в коментарі для Gazeta.ua релігієзнавець Олександр Саган,- повідомляє Християнський портал КІРІОС.

"Варфоломій вчергове підкреслює, що Україна не є канонічної територією впливу Російської православної церкви. Московський патріархат має змінити назву титулу свого керівника. Всі чудово розуміють, що він ніколи не був реально Київським митрополитом, адже відстоював інтереси ворожої держави. Тепер буде називатися відповідно.

Керівник Російської православної церкви в Україні точно не буде заявляти претензії та посаду предстоятеля нової помісної церкви в Україні. Він не може підтримати ідеї автокефалії за визначенням. Це можливо тільки за тієї умови, якщо на об'єднавчий собор прийдуть усі представники Московського патріархату. Спробують очолити процес автокефалії. Але цього не буде", - пояснює експерт.

 

Навіть після об'єднавчого собору будуть громади, які залишаться у складі Московського патріархату, каже Олександр Саган.

"Він і далі буде існувати. Скоріш за все МП буде переорганізований на Російську метрополію або екзархат.

Зараз дуже важко говорити про те, хто має більше шансів стати предстоятелем помісної церкви. Всі мають рівні можливості. Константинополь добивається та прагне, щоб це були дійсно об'єктивні та чесні вибори. Це буде змагання особистостей, програм, бачень майбутнього розвитку церкви.

Українська помісна церква потребує лідера, який проведе кардинальні реформи. Знищить промосковську обрядову традицію та освіту. Допоможе повернути справжні українські традиції православ'я. Є також багато питань щодо фінансового аспекту. Як будуть розподілятися кошти. Тож посада предстоятеля, тим паче першого, є дуже відповідально. Важливо, щоб її зайняла сильна людина, яка дійсно зможе будувати справжню українську незалежну церкву", - додає релігієзнавець.

Предстоятель Російської православної церкви в Україні Онуфрій втратить титул митрополита Київського. Це станеться після обрання глави Помісної церкви на об'єднавчому соборі 15 грудня.