православна жінка

"Церква ніколи не говорила про те, що жінка повинна ходити в сірій довгій сукні, сірій хустці.

Існує певний дрес-код в храмах, він існує насамперед для того, щоб чоловіки, які приходять в храм для молитви, не відволікалися на красивих жінок" , - пояснив глава синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Волоколамський Іларіон, відповідаючи на запитання глядачів в ефірі програми "Церква і світ" на телеканалі "Росія-24". 

У всіх же інших випадках, продовжив він, "жінка повинна одягатися так, як вона вважає за потрібне: це повинен бути пристойний одяг, але вона цілком може бути красивою і привабливою".

Що стосується косметики, то, за словами владики, суворої заборони в християнській традиції на неї немає. Як зазначив він, завжди святі отці, починаючи з апостола Павла, нагадували про те, що перш за все прикрасою жінки і взагалі людини "повинно бути не плетіння волосся, зовнішнє прикрашення, а внутрішня, духовна краса". 

"Але мені здається, що помірне використання косметики зовсім не шкодить жінці. Церква ніколи не говорить, що жінка не повинна бути сучасною, красивою", - підкреслив митрополит.

Те ж, за його словами, стосується і одягу. Він привів у приклад сюжет фільму "Службовий роман", головна героїня якого "спочатку одягалася не те щоб скромно, а просто без смаку, а потім раптом вона пристойно одягнулася, і виявилося, що вона набагато привабливіше, ніж про неї думали".

Джерело: interfax-religion.ru