В УПЦ МП застерігають державу від спроб В "Українській" православній церкві застерігають держава від спроб "відібрати" у неї назву на тій підставі, що вона знаходиться в канонічній єдності з Московським патріархатом.

"За законодавством нашої країни, не можна дублювати юридичну назву або змінювати її. (...) Неможливо силою змінити назву нашої Церкви. Які б закони не приймали, вони не матимуть сили, тому що будь-який апеляційний суд, я вже не кажу про Європейський суді, скасує таке рішення. Тому ці спроби забрати у нас назву є чистої води рейдерством ", - сказав заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП протоієрей Микола Данилевич.

Таким чином представник канонічної Церкви відгукнувся на озвучену напередодні пропозицію спікераУПЦ КП перейменувати УПЦ в "Російську православну церкву в Україні".

"Що таке рейдерство, ми все знаємо, - нагадав у зв'язку з цим о. Микола.  - Це, по-перше, захоплення майна, по-друге, зміна назви, і зміна керівництва - по-третє те, що зараз Філарет і всі, хто навколо нього, хочуть зробити, вони вже намагалися зробити в 1992 році ".

Священик зазначив, що це була "афера Філарета і тодішньої влади, коли вони провели так званий" Об'єднавчий собор "і ліквідували статут УАПЦ, яка в той час вже існувала, і створили" УПЦ Київського патріархату ".

"Якби вони могли змінити назву на" Українську православну церкву ", вони б це зробили вже тоді. Але вони не змогли це зробити з тієї ж причини - повторюся, не можна дублювати назви, тому що Українська православна церква була, вона є, і вона далі буде. Те, що хочуть зробити, то, про що зараз заявляють, стара схема - це знову буде аферою Філарета за підтримки нинішньої політичної влади, якщо вона на це піде ", - підкреслив представник УПЦ МП.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на interfax-religion