У комітеті ВРУ з питань нацбезпеки ініціюють припинення діяльності в Збройних силах УПЦ МПУ комітеті парламенту України з питань національної безпеки і оборони виступили з ініціативою позбавити УПЦ (МП) права вести пастирську роботу з людьми в погонах. Згідно з опублікованою 22 листопада стенограмі засідання комітету, ініціатором цього став голова підкомітету з питань військової безпеки і оборони Юрій Береза, який запропонував заборонити діяльність УПЦ (МП) на територіях всіх військових формувань, включаючи прикордонну службу, Національну гвардію і Службу безпеки,-повідомляє Християнський портал КІРІОС  з посиланням на "Релігія в Україні" .

У свою чергу глава комітету Сергій Пашинський заявив, що проблема остаточно вирішиться після «отримання Томосу». З цим погодилася депутат Ірина Луценко. «Я думаю, після того, коли ми отримаємо Томос, Україна матиме незалежну помісну українську Церкву як частина нашої незалежності і суверенітету», - сказала вона.

Також Сергій Пашинський зазначив, що УПЦ (МП) «не місце в армії», і пообіцяв направити листи президентові і міністрові оборони «про неприпустимість перебування на території військових частин Церкви держави-агресора».

У відповідь на цю ініціативу депутатів заступник голови відділу УПЦ (МП) із взаємодії з ЗСУ та іншими військовими формування архімандрит Лука (Винарчук) заявив про неприпустимість будь-якої дискримінації за ознакою конфесійної приналежності. «Ми в черговий раз заявляємо про порушення і обмеження прав віруючих, про постійні безпідставних звинуваченнях нашої конфесії», - сказав священик, якого цитує Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ (МП).

Архімандрит вважає, що частина чиновників поки знаходиться «в очікуванні томосу, щоб розгорнути повномасштабні репресії» проти священиків УПЦ (МП), а інші, «не дочекавшись результатів, вже починають реалізовувати свої прагнення».

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ