Настоятель Києво-Печерської Лаври Павло (Лебідь) заявив, що заздалегідь знав про майбутній обшуку Служби безпеки України,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на bykvucom.

"Ще вчора - ще 24 числа мені сказали, що 23-го збиралося незаконне соборище СБУ (швидше за все мається на увазі нараду в СБУ, - ред.) І ось буде таке питання. Вони думають, що немає наших там людей, але наші люди скрізь є ... Ось нам сказали, що це буде. Тільки ми не знали коли. Вони сказали, є розпорядження - очевидно, що Президента, якщо він давав вказівку ", - зазначив Павло Лебідь.

Він уточнив, що був повідомлений про підготовлювані обшуки у верхівки УПЦ МП.

"Мені сказали з СБУ, що розписані на впливових осіб наші імена: назвали Владику Антонія (Антоній Паканич); мене, грішного і, очевидно, Блаженнішого (Онуфрія), що ми йдемо в першій трійці. Мене це обурило. Спочатку говорили, будуть обшуки у всіх ", - заявив митрополит Павло.

При цьому він упевнений, що розпорядження про обшуки дав особисто Президент Петро Порошенко.

"А то, що це справа рук Президента, так ми в цьому ще раз переконалися, коли вони говорили:" попи в рясах, в лампасах "(мається на увазі відеозвернення Петра Порошенка від 29 листопада, - ред.). Це робиться для приниження нашої гідності - служителів Російської православної церкви, вона ж Українська, але в загальному вона Російська церква, бо митрополит Іларіон 1051-му році назвав її Російською. І ось Президент, який виріс в цій церкві, якого ми плекали ... сьогодні говорить на нас такі слова ", - зазначив Павло.

Він також дав зрозуміти, що вважає неприйнятною участь в створенні автокефальної церкви в Україні.

"Від Президента через СБУ було вказано впливовим людям - не буду називати прізвища - бізнесменам, з якими і ми спілкуємося, вплинути на те, щоб ми залишили канонічну церкву і пішли в це беззаконне Соборище (Об'єднавчий Собор нової помісної церкви, - ред.). як можна об'єднати "нєоб'єдіняємоє"? Чому тоді не об'єднаються Порошенко з Тимошенко, з регіонами? ", - заявив Павло.

Як повідомляв Християнський портал КІРІОС, співробітники Служби безпеки України (СБУ) під процесуальним керівництвом прокуратури Київської області прийшли з санкціонованими обшуками до настоятеля Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Павла (Лебідя). Згодом митрополит Павло заявив, що проведені обшуки в його будинку і господарських спорудах мають під собою суто політичний контекст.