Два митрополита УПЦ МП отримали ордена від ПорошенкаНагороду отримав Черкаський митрополит Софроній і Сарненський митрополит Анатолій.

Президент Петро Порошенко 1 грудня нагородив орденом Ярослава Мудрого 5 ступеня двох митрополитів Української православної церкви Московського патріархату - Софронія (Дмитрука) та Анатолія (Гладкого).

Про це йдеться в указі президента №404 / 2018 про нагородження осіб, які зробили значний особистий внесок у будівництво держави, соціально-економічне, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України

Митрополит Черкаський і Канівський Софроній відкрито виступав на підтримку автокефалії для української Церкви і збирається на об'єднавчий собор.

Митрополит Сарненський і Поліський Анатолій в 2014 році був одним з підписантів меморандуму про єдину Україну і єдиної помісної православної церкви, який на обласному рівні ініціювала місцева ОДА. Пізніше за наказом глави УПЦ МП митрополита Онуфрія він відкликав свій підпис.

Нагадаємо, що в грудні в Україні має відбутися об'єднавчий собор, на якому очікуються всі ієрархи УПЦ Київського патріархату, УАПЦ і деякі митрополити від УПЦ Московського патріархату.

Скільки їх буде і імена досі достовірно не відомі. Можлива участь митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинко), митрополита Вінницького і Барського Симеона (Шостацький), які на відміну від більшості ієрархів УПЦ МП прийшли на зустріч з президентом Порошенко в "Український дім". Також очікується участь митрополита Черкаського і Канівського Софронія (Дмитрука).

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на lb.ua