Патріарх Варфоломій запросив на об’єднавчий собор предстоятеля УПЦ МП митр.Онуфрія Патріарх Варфоломій направив Предстоятелю Української Православної Церкви Московського Патріархату Митрополиту Онуфрію лист із запрошенням на об’єднавчий собор, який має відбутися 15 грудня у Києві.

У листі, переклад якого опублікував митрополит Олександр (Драбинко) на своїй сторінці у Фейсбук, Патріарх Варфоломій повідомив, яким, на його думку, буде титул Предстоятеля УПЦ МП після об’єднавчого собору.

«Через цей Патріарший лист та звернення до Вас як «Високопреосвященний митрополит Київський», у формі ікономії та милості, ми повідомляємо Вас, що після виборів Предстоятеля Української Церкви органом, котрий складатиметься з кліриків та мирян, Ви не зможете еклізіологічно та канонічно носити титул Митрополита Київського, який, Ви все одно носите зараз у порушення описаних умов офіційних документів 1686 року», - йдеться, зокрема, у листі.  

Також Патріарх Варфоломій написав, що Митрополит Онуфрій, може висувати свою кандидатуру на пост Предстоятеля нової Церкви. «…Ми просимо Вас негайно і у дусі згоди та єдності прийняти участь разом з Вашою ієрархією у майбутньому установчому Соборі об’єднаної Української Православної Церкви і виборчих процесах для визначення її Предстоятеля. Вашому Високопреосвященству, звичайно, дозволяється бути кандидатом на цю позицію», - зазначено у листі.


 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Уніан