Митрополит УПЦ охарактеризував патріарха Варфоломія в образливих і принизливих словах9 грудня офіційний сайт Запорізької єпархії УПЦ (МП) опублікував звернення керуючого єпархією митрополита Луки (Коваленко) до настоятеля Константинопольської Церкви, в якому Вселенський патріарх Варфоломій характеризується в образливих і принизливих словахповідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на сайт "Релігія в Україні".

Мовою оригіналу: "Дорогой верноподданный Турецкой Республики, господин Варфоломей! (более известный как «Патриарх Вселенский»)", - начинает митрополит Лука свое обращение, которое озаглавлено также своеобразно: "Особенности Стамбульской сотериологии (науки о спасении): ответ митрополита Луки на приглашение принять участие в разбойничьем соборе".( "Дорогий вірнопідданий Турецької Республіки, пан Варфоломій! (Більш відомий як« Патріарх Вселенський »)", - починає митрополит Лука своє звернення, яке зветься також своєрідно: "Особливості Стамбульської сотеріології (науки про порятунок): відповідь митрополита Луки на запрошення взяти участь у розбійницькому соборі ".

У зверненні владика Лука звинувачує патріарха у використанні "держапарату України і жонглюванні нормами канонічного права для знищення" УПЦ (МП), називає його "засліпленим уявним сяйвом кесарівської влади", "ідейним натхненником масштабної кампанії, спрямованої на розпалювання ненависті до УПЦ, захоплення її святинь , переслідуванню її пастви, а також підриву позицій Православ'я в Україні на користь набираючого хід «хрестового походу» уніатів на споконвічні православні землі "і т.д.

Митрополит Лука по-своєму інтерпретує канонічні норми і історичні події, укладаючи в кінці звернення: "Спасибі Вам, пане Варфоломій, що Ви допомагаєте нашому спасінню. Єдине, про що клір (який Ваш Престол з якоїсь безглуздої причини уявив своїм) і паства запитує у Вас: що завадило Вам нас почути навесні? що так затьмарило Ваш розум, щоб Ви вважаєти себе Патріархом всього світу? Може, наступним Вашим кроком стане затвердження, що і цей світ з небуття Вами створений? ".

Митрополит УПЦ МП охарактеризував патріарха Варфоломія в образливих і принизливих словах

Раніше цей же митрополит називав "сатанинською" ідею Константинополя надати автокефалію Українській Церкві, а також стверджував, що Константинопольська Церква провокує священиків вбивати своїх дружин.

Примітно, що в день публікації звернення митрополита Луки глава РПЦ патріарх Кирило, заявив, що не можна допустити незалежної церкви в Україні, тому що її хочуть створити злі люди.

Хорватія море 2020 ціна