В УПЦ МП на Вінничині заявляють що світська влада зірвала освячення води у водоймах На свято Богоявлення в смт. Браїлові щороку відбувається Велике освячення води на водоймах поблизу цукрового заводу та електростанції. Воду освячують настоятелі місцевих парафій Іоанна Богослова та Петра і Павла, відповідно.

Цього року традиційне освячення води опинилось під загрозою зриву, з вини місцевого селищного голови, заявляють в  Єпархіальному управлінні Вінницької єпархії УПЦ МП:

"О 12 годині протоієрей Михаїл Стець розпочав освячувати воду біля цукрового заводу. Безпосередньо під час освячення, біля водойми з’явився браїлівський селищний голова Резидент Валерій Дмитрович у супроводі  священика Леоніда ПЦУ з сусіднього села.

Не чекаючи на закінчення молебню, посадовець почав почав чинити хуліганські дії по відношенню до Московського священика: вигукувати в мікрофон, що о. Михаїла ніхто сюди не запрошував, називаючи його “московським попом”.

Після 14 години В. Д. Резидент з’явився біля другої водойми, поряд з електростанцію. Тут, саме, освячував воду протоієрей Ростислав Шемет. Цього разу селищного голову супроводжував священик ПЦУ Сергій з Жмеринки.

Удвох вони намагались не дати священику закінчити освячення, зокрема, вигукуючи: «вода наша, а не ваша», «хто вам дав право на освячення води на водоймах», - зазначають в єпархії Московського Патріархату.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на офіційне представництво УПЦ МП