Експансія релігії в політикуСлідкуючи за новинами світу і участь нашої України на міжнародній арені, важко не помітити, як представники влади намагаються глобалізувати нашу державу у високі ранги, залучаючи релігію у свої справи, хоча релігія відокремлена від держави.

Серед політиків вищого рангу стало «модним» засвітитися на церковній службі на Великдень чи Різдво поряд з Гарантом, тримаючи запалену свічку і сумлінно хрестячись перед камерами. Це почалось ще за правління Віктора Ющенка. Цю традицію від попередньої влади успішно перейняла та розвинула й нинішня. Ющенко намагався створити єдину православну церкву в Україні виникало чимало конфліктних ситуацій з священнослужителями УПЦ МП, які вважали інші православні церкви неканонічними. А от з приходом до влади Януковича все змінилося з точністю до навпаки – тепер УПЦ МП надано всі преференції.

Саме через Російську Православну Церкву проводиться нова проросійська гуманітарна політика, яку підтверджують часті візити патріарха Кирила на Україну. Україну поступово втягують у «руський мир», де головна роль відведена саме РПЦ, що крокує з російською владою. Російська церква претендує на Києво-Печерську Лавру у повному обсязі, а не частково. Обурливо те, що наша влада слухняно кориться таким вимогам та заявкам. Зрощення духовенства та влади може мати тяжкі наслідки! По – перше під загрозою історична спадщина – нефаховість священників в історичних аспектах може повністю змінити зовнішній вигляд храму. По – друге, що є дуже важливо, введення у школах уроків православної етики є прямим порушенням прав людини на свободу віросповідання, що дуже сумно. Зокрема, у Росії вже була спроба РПЦ звинуватити прихожан іншої конфесії у єресі та на підставі цього розпочати переслідування за допомогою прокуратури.

 

 

Вельми характерним свідченням того, що плани РПЦ в Україні на цьому не зупиняються, є православний військовий табір у Криму під Ескі-Керменом. Формально він належить до категорії дитячо-юнацьких спортивних таборів. Насправді ж у таборі проводиться військова підготовка юнаків переважно з Росії та східних областей України. Більшість інструкторів також є громадянами Росії. У таборі розгорнуто активну проповідницьку діяльність РПЦ, причому священики налаштовують молоду паству на боротьбу за православну віру. В тому числі і на збройну боротьбу.

Слід зауважити і взяти на замітку те, що Діти та юнаки дуже вразливі до ідеологічно-релігійної пропаганди, а через відсутність життєвого досвіду та певних психологічних "гальм " стають більш жорстокими, ніж дорослі.

Церковну тему в Україні активно експлуатує не тільки влада, але й опозиція, намагаючись предстати у "благій" форми перед консервативно-релігійною частиною українського суспільства. Зокрема, був випадок, коли "Батьківщина", висуваючи кандидатів на місцевих виборах, проводила "добровільно-примусовий" молебень з клятвами у партійній вірності на Біблії і хресті. І це наші співвітчизники, люди, які звуть себе «християнами»! І це не враховуючи того, що друга особа у партії Олександр Турчинов є головою однієї з найбільших баптистських громад в Україні. І не кажучи про те, що на місцевих виборах, як і на попередніх місцевих та парламентських, священнослужителі масово балотуються у депутати різних рівнів. Люди не соромляться їх обирати, не бояться прогнівити Бога!

Загалом, якщо такі тенденції посиляться, то Україну дійсно чекає нове Середньовіччя: замість постмодерну – новий феодалізм, замість свободи віросповідань – православна теократія (ще й регульована не з Києва, а з Москви). Однак нова влада, схоже, саме в цьому і зацікавлена, тому що тільки так вона зможе почуватися певний час захищено та комфортно.

Як на мене, ці дії не оправдані,безпідставні і суперечать Божому Слову! Наша влада, яка на кожному кроці «обіцяє і гарантує» добре життя своїм громадянам, за їхніми ж спинами хоче знищити Церкви Київської традиції віддаючи їх у руки Московського патріархату, хоче знищити свободу віросповідання! Де таке чувано?! А ми мовчимо…Ми повинні вийти з цього «гіпнозу», щоб нам не замилили очі брехливими обіцянками, щоб ніхто не зміг позбавити нас права відвідин рідної Церкви!

Молімося безнастанно за наші добрі наміри Господу і молімося за нашу владу!

За матеріалами сайту «Новинар»