Христос Воскрес

«Воскресіння день. Просвітімся, люди! Пасха Гоподня, Пасха – від смерті, бо до життя і від землі до небес Христос Бог нас перевів, – перемоги пісню співаємо.» ( Канон Пасхи ). 
Серед багатьох великих і радісних празників Святої Церкви Православної особливою урочистістю і радістю відзначається празник Світлого Христового Воскресіння. І не випадково! Бо ж Воскресіння Христове є основою нашої віри, найсильнішим доказом Божества Ісуса Христа, правдивості Його наук, спасенності Його смерті, та величі Його благодатних дарів.
Якби ж Христос не воскрес, Його Євангеліє – Блага Вість, стало б у ряд інших світових наук і релігій, Його постать в історії стояла б поряд з іншими великими борцями за добро і справедливість, а наша віра не приносила б нам спасіння. Як пише апостол Павло: «Коли ж бо Христос не воскрес, то проповідь наша даремна, даремна також віра ваша» (Перше послання ап. Павла до Коринфян 15:14 )

Але наша віра не даремна, бо «Господь істино воскрес» (Євангеліє віл Луки 24:34). Про це ми маємо переконливі свідчення у Євангелії – книзі життя кожного  християнина. Та не лише учні Христові запевняють про Воскресіння Господа. Понад 200 цілком достовірних свідчень про воскресіння Ісуса містяться в різних історичних документах і літературних пам’ятках, серед них свідчення грека Гермидія – біографа правителя Юдеї Пилата, відомого в той час лікаря сірійця Ейшу та ін. Навіть той, хто здавалося б, мав цілком заперечувати воскресіння, скарбник Юдейського Синедріону Міферкант, з рук якого зрадник Юда отримав 30 срібняків. Він  був біля гробу Спасителя зранку в неділю і оплачував сторожі, мимоволі ставши свідком Воскресіння, описав, як все відбулося у історичній хроніці «Про правителів Палестини». Та віруючий розум не шукає історичних доказів. Віруюче серце, якого торкнулася благодать радісної Пасхальної ночі, не просто знає, а твердо переконане – «Христос Воскрес – радість вічна».
З Воскресінням Господа і нам дароване воскресіння: «Бог воскресив Господа, воскресить і нас силою Своєю» (Перше послання ап. Павла до Коринфян 6:14). Ми отримали священний дар життя вічного. З цим даром змінюється наше відношення до всього, навіть до смерті. Христос  перемінив найбільшу в житті трагедію в остаточну перемогу життя вічного.
Перша людина – Адам, зробив усіх нас причетними до гріха, Другий Адам – Христос привертає нас до святості і робить співучасниками Свого Воскресіння. «Вчора нас поховано з Тобою, Христе, встаємо нині з Тобою воскреслим». Так співають віруючі в Христа на Пасхальному каноні. Нам відкриті небесні ворота Божого Царства і дароване життя вічне. Хай же ніхто не боїться, не сумує і не впадає духом, бо усім низпослана благодать, усім возсіяло прощення, усім даровано свято віри, яка утверджується у двох словах – “Христос Воскрес!”.
Сердечно вітаю Вас, дорогі у Христі отці, брати і сестри, з Празником празників, Світлим Христовим Воскресінням – невичерпним джерелом вічного життя, Святої Любові, чистої правди і високої духовної радості. Молитовно бажаю, щоб Воскреслий Христос зміцнив душевні і тілесні сили і дарував усім благодатну поміч на діла добрі во славу Богові, на добро і користь Церкви, на велич і міць нашої дорогої Вітчизни – України. Благоденством, здоров’ям, добробутом, злагодою і миром хай обдарує Вас Воскреслий Господь. Бажаю Вам нескінченної Пасхальної радості.

Воістину Христос Воскрес!

З любов’ю у Христі Воскреслому священник Іоан Кузь, декан Галицький УАПЦ