У травні в катехичному центрі монастиря св. апостола Андрія в с. Заріччя Івано-Франківської єпархії відбувся перший в історії УГКЦ міжєпархіальний з’їзд священиків, що здійснюють "надзвичайне і делеговане служіння екзорцизму та молитов визволення", тобто вигнання злих духів з потерпілих, інформує «ОстроВ».

Як повідомив координатор надзвичайного і делегованого служіння у справах екзорцизму УГКЦ Івано-Франківської єпархії о. Йосафат Мотич, участь у з’їзді взяли 15 отців з п’яти єпархій, де крім формаційних конференцій на тему «молитви визволення та служіння екзорцизму» кожен з отців поділився своїм досвідом та особливими новими випадками, що трапляються у цьому служінні.

 

На зустрічі священики-екзорцисти вирішили просити місцевих ієрархів, щоби в навчальну програму в семінаріях були включені лекції про молитви визволення та служіння екзорцизму, аби майбутні священики мале краще розрізнення у цій справі та вчасно могли запропонували адекватну допомогу потребуючим. Також священики просять своїх ієрархів, щоб в кожній єпархії владики призначили принаймні по три отці екзорцисти.

На думку учасників з’їзду, бажано, щоби в усіх молитовниках для вірян, що видаються в єпархіях, включали молитви за особистий захист та заступництво (наприклад молитва св. Кипріяна та інші). Крім того, треба підготувати требник для екзорцистів.

Учасників з’їзду звертаються до всіх отців екзорцистів з повідомленням, щоб вони свій дозвіл на служіння екзорцизму обов’язково отримали (чи поновили) на письмі, декретом від свого правлячого архиєрея.

В планах екзорцистів - створити внутрішній адресар отців, що здійснюють надзвичайне і делеговане служіння для кращої координації та обміну досвідом.

Наступна зустріч відбудеться у жовтні цього року.

В інтерв'ю "Експресу" Йосафат Мощич повідомив, що "всi першi християни вважалися малими екзорцистами i могли просити в iм'я Iсуса Христа звiльнення вiд усякого поневолення злими духами. А тепер кожен християнин покликаний до боротьби iз сатаною завдяки Таїнству Хрещення. Бо коли дiтей хрестять, священик читає малий екзорцизм". На його думку, "найкращий екзорцизм (чи молитва звiльнення) -- це щира сповiдь. Та коли священик пiдозрює, що в людинi вже перебуває злий дух, тодi вже необхiдний особливий чин екзорцизму." Як відомо, в сучасній православній Церкві священики-екзорцисти зустрічаються рідко. На думку православного духовентсва, для цього потрібно мати дуже високий духовний рівень. В Українській Православній Церкві (Московський Патріархат) проводити масові "вичитки" не благословляється священоначаллям.

 

 

Джерело: www.religion.in.ua