
Лики Ісуса Христа і Миколая Чудотворця проявилися після того, як дошки з попелища перенесли в будинок.
Додому до 85-річної Марії Нефортуни із села Рашівка Полтавської області односельці ходять, як до церкви. І все заради маленьких іконок з ликами Миколая та Ісуса. Справа в тому, що святі почали з'являтися на старих дерев'яних дощечках після того, як їх з попелища перенесли в будинок.
- До війни наша садиба належала священикові, - розповідає Марія Василівна. - Стару хату розбомбили німці, довелося поруч нову побудувати. Десь п'ять років тому згорів і сарай священика. Коли ми почали розбирати завали після пожежі, знайшли дві маленькі дощечки, розміром з фотографію 10 на 15. Дуже здивувалися, що вони не згоріли ... Зять вирішив їх не викидати ... - Щось розгледіти на дощечках було неможливо, - підключився до розмови зять господарки Василь Буханенко. - Вони були тьмяні, жовтуватого кольору і неабияк побиті шашелем ...
Деревинки віднесли в літню кухню і забули. Поки онуки не знайшли і не почали ними грати.
- Побачивши це, я взяв одну дощечку в руки і оторопів - на ній з'явилося обличчя святого! - Продовжує чоловік. - Я відніс її до церкви, освятив, а потім поставив в будинку на найвиднішому місці, біля сімейних фотографій. Сумнівів у тому, що це ікона, вже не було. За кілька місяців на ній чітко відновилося обличчя, руки Миколи Чудотворця, навіть елементи одягу. Причому деякі деталі виявлялися буквально за тиждень ...
На другий дерев'яної іконці образ святого ледь помітний. Хто на ній зображений, точно поки не ясно. Але припускають, що це лик Ісуса Христа. У церкву віддавати іконки Нефортуни не хочуть, вирішили передавати їх дітям-онукам як сімейну реліквію.
- Щось змінилося в житті після відновлення іконок? - Запитую у господарів.
- Ми помирилися з сусідкою, з якою все життя воювали! - Усміхається бабуся Марія. - Але те, що ці ікони посвітліли до добра, я впевнена.
Образ святого Миколая поміщається в долоньку Марії Нефортуни.
Думка священика
- Прояв цих ікон відбувався на моїх очах, - розповідає настоятель церкви в Рашівці отець Богдан. - Я добре пам'ятаю, яким тьмяним був святий Миколай, коли ми посвятили цю дощечку, і який він чіткий зараз. Аж світиться! У мене немає сумнівів, що сталося чудо. Відмити або відтерти старі ікони неможливо. З ними такі експерименти не проходять. Вони або поновлюються, або ні. На все воля Божа. Важливу роль відіграють атмосфера в будинку і віра людей, що живуть там.
Ця родина дуже порядна. Вони вірять у диво, моляться Миколаю, і він обов'язково буде їх оберігати.
Автор: Олеся КУЧЕРЕНКО
Джерело: www.kp.ua