На ремонт собору Паризької Богоматері потрібні десятки мільйонів євроПаризька громадськість, знавці і захисники історичної та архітектурної спадщини Франції вважають, що над собором Паризької Богоматері нависла загроза повільного, але вірного приходу в занепад,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на СКГ.

«Собор знаходиться в такому стані, коли його головні елементи незабаром не зможуть виконувати свої функції, і під загрозою опиниться стабільність всієї будови», - цитує видання представника головного католицького храму Франції Андре Фіно.

За підрахунками експертів, для того, щоб цього не сталося, в найближчі 20 років буде потрібно 100 мільйонів євро і ще 50 мільйонів в подальші десять.

Відзначається, що в останнє десятиліття ХХ століття на відновлювальні роботи вже були виділені чималі кошти. Основні роботи торкнулися західного «парадного» фасаду будівлі.

Цілий ряд старовинних водостіків, увінчаних головами міфічних горгуль, замінили як тимчасовий захід на труби з поліхлорідвініла. Самі ж горгули, як і ряд інших, що відвалилися архітектурних елементів Нотр-Дам, складені на внутрішньому дворі.

Дощі, забруднення атмосфери, температурні коливання з кожним роком наносять собору все більш відчутних ударів, пише газета.

У жалюгідному стані перебуває 93-метровий шпиль, що підноситься над собором. Його стріловидна поверхня покрита плитами зі свинцю, які в багатьох місцях продірявилися і пропускають вологу, яка роз'їдає дубові балки XII-XIII століть. Серйозної реставрації вимагають також аркбутани - зовнішні підпірні арки, свого роду «несучий кістяк» Нотр-Дам.

На реставраційні роботи в Нотр-Дам готові виділяти щорічно по два мільйони євро. Однак, як вважають фахівці, цього явно недостатньо. Нещодавно для вирішення фінансових проблем було вирішено залучити меценатів, був створений фонд «Майбутнє спадщини Парижа», який вже звернувся із закликом збирати кошти до католиків в інших країнах, зокрема в США.

Вважається, що відповідальність за підтримання таких пам'яток, як Нотр-Дам, лежить на державі. За існуючим у Франції законом від 1905 року, будучи національним надбанням, є власністю держави, а Католицькій Церкві передано право на вічне і безоплатне користування.

Хоча Нотр-Дам і відвідують щорічно близько 13 мільйонів чоловік, як туристів, так і віруючих, він - діючий храм з усіма властивими йому функціями і богослужіннями.

 

Хорватія море 2020 ціна