Темплтонівську премію за 2018 рік отримав король Йорданії27 червня лауреатом Темплтоновскої премії за успіхи у дослідженні або відкриття в духовному житті (Templeton Prize for Progress Toward Research or Discoveries about Spiritual Realities) отримав глава Йорданського Хашимітського Королівства Абдулла II,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Rublev.com.

В офіційному повідомленні оргкомітету, розміщеному на сайті, йдеться, що «король Йорданського Хашимітського Королівства Абдалла II зробив для досягнення релігійної гармонії між релігіями більше, ніж будь-який інший з живучих нині політичних лідерів».

У 2006 році король Абдалла II підтримав і профінансував ініціативу, відому як «Загальне слово між нами і вами», яка привела до публікації в 2007 році відкритого листа ісламських релігійних лідерів, адресованого релігійним лідерам християнських церков. Серед адресатів були Папа Римський Бенедикт XVI, предстоятелі всіх православних Помісних церков, предстоятелі Вірменської апостольської, Коптської, Сиро-Яковитскої, Ефіопської і Ассірійської Церков, архієпископ Кентерберійський, глави найбільших протестантських деномінацій і міжнародних християнських організацій.

«Загальне слово містить заклик до миру і гармонії між мусульманами і християнами на основі двох заповідей, які поділяють обидві релігії, а саме:" любов до Бога "і" любов до ближнього ", - йдеться в повідомленні оргкомітету Темплтоновскої премії. - Спочатку його підписали 138 мусульманських лідерів і вчених з 52 країн, в даний час під ним стоять понад 400 підписів, включаючи майже 300 - від широкого кола християнських лідерів, і багато хто вважає його найважливішою мусульманською богословською ініціативою по відношенню до християн ».

У 2010 році король Абдалла II запропонував в резолюцію Генеральної асамблеї ООН рішення про проведення щорічного Всесвітнього тижня міжконфесійної гармонії, що розширює заповіді про любов і додає до них «любов до Бога або любов до добра» і «любов до ближнього». Таким чином, відзначають представники Темплтонівського комітету, в миротворчій ініціативіи змогли брати участь всі люди доброї волі, як віруючі, так і такі що вважають себе невіруючими.

Резолюція, одноголосно прийнята Генеральною асамблеєю, встановила перший тиждень лютого Всесвітнім тижнем гармонійних міжконфесійних відносин (World Interfaith Harmony Week).

Генасамблея визнала нагальну необхідність діалогу між різними конфесіями та релігіями в справі зміцнення взаєморозуміння, злагоди та співпраці між людьми, а також те, що моральним обов'язком у всіх релігіях, переконаннях і віросповідання є прагнення до миру, терпимості і взаєморозуміння.

Це був перший і поки єдиний випадок, коли Організація Об'єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій прямо говориться про віру в Бога.

Вперше Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин пройшов з 1 по 7 лютого 2011 року.

Всі ці зусилля йорданського монарха на залишилися без відповіді з боку ідеологічних супротивників: радикальні ісламістські терористичні угруповання не раз виступали із засудженням і прямими погрозами на адресу короля Абдалли II.

Король Абдалла як покровитель християнства

Глава Йорданії послідовно проводить політику державної підтримки християнських громад, представлених в регіоні.

 У 2016 році глава йорданської монархії прийняв рішення взяти на себе витрати по реставрації Кувуклії в храмі Гробу Господнього.

 

Темплтонівська премія

Темплтонівська премія є однією з найбільших в світі щорічних індивідуальних нагород. Вона вручається людині, яка «зробила винятковий внесок в утвердження духовного виміру життя, як через розуміння, так і відкриття або практичні роботи».

Грошовий еквівалент премії становить 1,1 мільйона британських фунтів. По статуту її розмір завжди повинен перевищувати грошове вираження Нобелівської премії. Таким чином, Темплтоновська премія вважається найбільшою щорічною премією, що вручається за заслуги в духовному житті.

Присуджує премію Фонд Джона Темплтона - міжнародна благодійна організація, що базується в Пеннсильванії (США).

Премія заснована в 1972 році Джоном Темплтоном (John Marks Templeton), американським і англійським підприємцем і філантропом, що більшу частину свого стану пожертвував на потреби релігії і науки.

До 2001 року премії мала офіційну назву «Темплтоновська премія за прогрес в релігії».

У різні роки Темплтоновскою премією були нагороджені: католицька черниця св. мати Тереза ​​(канонізована в 2016 році), індійський філософ, громадський і державний діяч, президент Індії (1962-1967) Сарвепаллі Радхакришнан, російський письменник Олександр Солженіцин, німецький фізик і філософ Карл Фрідріх фон Вайцзеккер, Далай-лама, американський проповідник Біллі Грем і інші.