Військові капелани: Збройні Сили України сильні не лише зброєю, але й духомНа базі Військової академії м. Одеси тривають десятиденні курси із самозахисту і першої допомоги для військових священників-капеланів, які представляють різні релігійні конфесії і несуть духовне служіння як у зоні проведення ООС, так і у військових гарнізонах у тилу.

В урочистому відкритті взяли участь представники Військової академії, Центру МПЗ ЗС України, Синодальне управління військового духовенства УПЦ КП, Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ та представники протестантських Церков.

Метою цих курсів є підготовка священнослужителів для роботи з особовим складом, на передній лінії і в пунктах постійної дислокації.

Перед початком занять другого базового курсу підготовки військових священиків (капеланів) було проведено святковий молебень з нагоди мучеників Маковейських.

Під час навчального курсу військові священики отримують знання з психологічної підготовки під керівництвом досвідченого психолога Центру морально-психологічного забезпечення ЗС України Наталії Степук. Штатні військові священики отримають як теоретичні знання, так і мають змогу практично відпрацювати ситуативні завдання під час занять.

Керівник відділу взаємодії з військовими капеланами Центру морально-психологічного забезпечення ЗС України Олександр Ковтач зазначив, що в українське військо на посади військових священників (капеланів) запросили священнослужителів - людей, які мають відповідну богословську освіту та служіння. А щоб поповнити їхній багаж знань військовими аспектами – організували курси із самозахисту та першої допомоги. Після їхнього завершення військові священики отримають сертифікати і повернуться до своїх підрозділів.

Старший офіцер відділу по роботі з особовим складом Військової Академії м. Одеси Сергій Небесний зауважив, що з початком агресії РФ проти України військове капеланство показало свою значимість для військовослужбовців, адже були священики, які були на передній лінії та довели, що армія сильна не лише зброєю, але й духом.

Із 2017 року в усіх бойових частинах і підрозділах ЗС України були введені посади військових капеланів. 
Військові капелани є в більшості армій світу. Україна вивчила досвід Канади, Німеччини, Польщі, Великої Британії та США, втім, жодної моделі копіювати не буде, – зазначають гості Військової академії.

Отець Любомир (Яворський), заступник керівника Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ вважає, що діяльність інституту військового капеланства в Україні мала б бути прописана у законі, що чітко визначав би статус духовних наставників на фронті й тилу, і враховував усі нюанси присутності священників на передовій та в зоні #ООС Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation.

Проект цього закону, його положення та етапи втілення, а також питання організації навчання військових капеланів вже обговорювали на Раді у справах душпастирської опіки при Міністерство оборони України.

Прийняття закону «Про військове капеланство» представники різних Церков, що входять до Ради Душпастирської опіки, очікують на початку 2019 року.

До слова кажучи як повідомляв Християнський портал КІРІОС,  духовенство УПЦ МП невпустили до Військової академії Одеси

  Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Відділ взаємодії з військовими капеланами Центру МПЗ ЗС України