Всесвітня зустріч сімей: дискусії і свідчення учасниківУ Дубліні триває IХ Всесвітня зустріч сімей. Програма форуму передбачає численні круглі столи, виставки, свідоцтва та спільну молитву учасників.

"Добро дітей завжди повинно стояти на першому місці, так як переважно вони страждають через розлучення своїх батьків", - зауважував під час однієї з дискусій кардинал Крістоф Шонборн, архієпископ Віденський.

Голова Конференції єпископів Австрії послався на "Amoris laetitia", підкресливши слова Франциска про те, що під час конфліктів між подружжям дитина ніколи не повинна ставати заручником ситуації. Шлюб він назвав найбільшою формою дружби, так як він базується не тільки на спільному житті і благо іншої людини, але також передбачає згоду на безперервність.

Канадський кардинал Жераль Сіприян Лакруа підкреслював, що відповіддю на велику кількість розлучень, яка постійно збільшується, повинна бути любов, що має в собі силу. Саме вона може змінювати життя, шлюб, сім'ї і навіть світ. Єрарх додав, що може засвідчити, наскільки справжня любов перетворює людей і дозволяє вчитися на зроблених помилках.

Свідоцтво сильної любові склали Анна і Альберта Фрііс - італійська подружня пара з 50-річним стажем. "Сім'я - це місце, де з'являється життя. Саме в ній ми вчимося ділитися з іншою людиною, вчимося радості і терпіння, вчимося жити з хворобами і пам'ятати про смерть. Це школа все більш повноти багатств людяності ", - говорили вони.

У цьому контексті зверталася увага на свідоцтво сімей, котрі не цураються допомоги важко хворим особам, всиновлювати дітей з інвалідністю, піклуються літніми і хворими батьками.

Учасники Всесвітньої зустрічі сімей очікують прибуття Папи Римського, який почне подорож до Ірландії 25 серпня. На думку віце-голови італійського Форуму сімейних асоціацій (Forum delle associazioni familiari), пані Емми Чикарелі, Папа "жадає відновити і повернути те, що є фундаментальним для християнського життя".

"В Ірландії потреба в цьому повинна бути ще більшою. На вулицях Дубліна видно велику кількість молодих людей, тому це послання має бути направлено також до них. Не тільки до пораненої Ірландії, але в першу чергу до Ірландії, яку створює молодь. Ми жадаємо також, щоб Папа заново влив в серця сімей надію ", - зазначила пані Чикарелі.

Всесвітня зустріч сімей проходить 21-26 серпня 2018 року в Дубліні. У форумі бере участь близько 35 тис. чоловік з 116 країн світу. Кульмінацією події стане Євхаристія з Понтифіком, яка пройде в неділю на території місцевого "Фенікс-Парку".

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.