Цього року Різдво для нас – особливо велике і особливо урочисте. Свято подвійне, бо Православна Церква України отримала Томос про автокефалію.
Нашу давню Церкву, історія якої сягає часів рівноапостольного князя Володимира, ми, нарешті, визволили з московської неволі. І вона, рівна між рівними, увійшла у родину, яка тепер складається із п’ятнадцяти незалежних православних церков.
Я вітаю вас з Фанару, резиденції Вселенського Патріарха, де проходять урочистості з нагоди вручення Томосу.
Різдво Христове – це насамперед родинне свято. І цього дня ми, українці, традиційно збираємося з рідними, близькими. Тож, як і більшість з вас, ми поспішаємо додому, до сімейної куті.
Я всіх вітаю усіх із Різдвом Христовим. І так само – з народженням незалежної Православної Церкви України.
«Над вертепом звізда ясна світлом засіяла…» А українська зірка засяяла у «сузір’ї незалежних та рівних національних Церков» Саме таким сузір’ям, за словами Його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, і є світове православ’я.
Отже, хай для вас, для всіх і кожного, пролунають зараз радісні колядки…
Президент Петро Порошенко
Дружина Президента Марина Порошенко:
Нехай незгасаюче світло Вифлеємської зірки стане для всіх українців джерелом оптимізму і віри у щасливе майбутнє. Хай Святий вечір дарує кожній родині мир і спокій, а всіх нас об’єднує рідна Україна, яку ми так любимо, якою пишаємося.
Христос народився!
Славімо його!
Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на president.gov.ua