Книга “Нові кардинали Франциска”У Ватикані представлено книгу журналіста Фабіо Маркезе Раґона «Нові кардинали Франциска», у якій автор намагається допомогти читачеві краще зрозуміти сьогоднішню та завтрашню Церкву через призму вибору кардиналів Святішим Отцем.

«Кардинали, про яких розповідається у цій книжці, є прикладом Церкви Папи Франциска, який виходить на життєві периферії, аби здійснити Господній задум. Вони є чоловіками, які ставлять на першому місці відкинутих цим суспільством, що є дедалі плиннішим, йдучи за прикладом Святішого Отця», – наголошує кардинал Луїз Антоніо Таґле у вступі до видання, яке було представлене у Ватикані у четвер, 11 квітня 2019 р. З під пера Фабіо Маркезе Раґона вийшла також інша книжка: «Всі мужі Франциска».

Нові кардинали – чоловіки служіння

Книга, що побачила світ у видавництві «San Paolo», розповідає історію кожного і 24-ох кардиналів, призначених Папою Франциском. Ці історії є дуже різними: одна про кардинала, який пише поезії, інша про того, який займається сакральним мистецтвом, також про кардинала, що вночі їздить по Римі, допомагаючи бідним та мігрантам, чи про того, який є великим футбольним вболівальником та любить сам ходити по покупки у супермаркет, тощо.

Нові кардинали, до яких також належить П’єтро Паролін, Державний Секретар Апостольської Столиці, розповідають також про найважчі виклики, які сьогодні стоять перед Церквою та про контекст, у якому вони звершують своє кардинальське служіння. З цього можна зробити висновок, що Церква є омолодженою і вона прямує вперед, засіваючи зерна миру в різних куточках світу та плекаючи у людських серцям надію на майбутнє.

Заохочення від Папи Франциска

Під час презентації книжки мали також слово, окрім автора, кардинал Анджело Беччю, Префект Конгрегації у справах канонізації святих, який був піднесений до кардинальської гідності 28 червня минулого року, та Лучія Аннунціата, Директор «Huffington Post Italia». На запитання про те, чи справді автора надихнув до написання цієї книжки сам Святіший Отець, автор відповів ствердно. Він зазначив, що коли приніс у подарунок Єпископові Риму свою першу книгу, то при нагоді зазначив, що у ній не вміщені історії нових кардиналів. На що Святіший Отець відреагував заохочення до написання іншої книги, яка б заповнила цю прогалину.

Досвід спілкування з кардиналами

За словами автора, брати інтерв’ю у нових кардиналів стало для нього дуже цікавим і приємним досвідом, адже він мав нагоду поспілкуватись із справжніми, людяними, натхненими особами, схожими на звичайнісіньких священиків, далеких від стародавніх уявлень про «князів» Церкви. Вони діють у різних контекстах: як у місцях, де панує мир та добробут, так і в тих частинах світу, де християни зазнають переслідувань.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Хорватія море 2020 ціна