Ватиканський астроном: чи можна знайти Бога в чорній дірі?Чи можливо знайти Бога в чорній дірі? Завдяки фотографії, зробленій "Event Horizon Telescope", людство отримало перший безпосередній доказ, що чорна діра, це не тільки теоретичне поняття.

Відкриття прокоментував керівник Ватиканської астрономічної обсерваторії, американський єзуїт, о. Гай Консальманьyo. Він нагадав слова св. Ігнатія Лойоли, який закликав "знаходити Бога в усьому". Чорна діра, за його словами, "також входить в цей список".

За словами науковця, астрономічне явище може бути "досконалим прикладом" того, у що ми віримо, але чого не бачимо і до чого не можемо доторкнутися.

Він підкреслив, що на фотознімку, зробленому "Event Horizon Telescope", знаходиться не сама чорна діра, а тільки тінь від неї. Однак, "те", тінь від чого вдалося сфотографувати, повністю відповідає теорії відносності Ейнштейна - найкращого пояснення функціонування всесвіту на сьогоднішній день, зауважив священик.

О. Консальманьyo побажав, щоб в майбутньому були зроблені багато інших фотографії, за допомогою яких можна буде краще зрозуміти космос, його динаміку, зміни і таємниці. Він переконаний, що подальші спостереження дозволять не тільки підтверджувати існування чорних дір, але описувати їх і робити важливі висновки.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.