До України прибула Грамота Петра І  якою заборонялося київському митрополиту йменуватися ієрархом 13 квітня  відбулась надзвичайна подія - з Німеччини до України прибула унікальна культурна цінність - історичний документ - Грамота Петра I.

Як повідомляв Християнський портал КІРІОС, артефакт, датований 1708 роком, був втрачений в час Другої Світової війни, а з кінця 50-х знаходився у бібліотеці Інституту східно-європейської історії та краєзнавства Університету Тюбінгену (Федеральна земля Баден-Вюртемберг.)

Рукописний пергамент, розміром 80 на 58 см у срібно-позолоченій оправі по поверненні доправили до Національний заповідник «Софія Київська», де дуже скоро буде представлено Грамоту до огляду.

Ця передача стала результатом роботи Міжурядової комісії з питань повернення переміщених культурних цінностей під час Другої Світової війни.

За свідченнями істориків цей документ є красномовним свідченням анексії Української помісної церкви Московією. Адже у ньому є застереження Петра І про те, що Москва мала сильні побоювання, що Київська митрополія повернеться під владу Константинополя.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на сторінку у Facebook  міністра культури України Євген Нищук.