Папа до молоді: черпати життєдайні ідеї з нового послання (ВІДЕО)Благословенням пальмових і оливкових галузок та процесійною ходою на згадку про урочистий в’їзд Христа до Єрусалиму на площі Святого Петра у Ватикані розпочалася Свята Меса Страстей Господніх, яку в Пальмову (Вербну) неділю 14 квітня 2019 р. очолив Папа Франциск.

Початок богослуження відбувся біля обеліска, що стоїть у центрі площі, де Святіший Отець прочитав молитву благословення галузок, після чого окропив їх свяченою водою. Далі був прочитаний уривок з Євангелії від святого Луки про в’їзд Ісуса до Єрусалиму. Опісля розпочалася процесійна хода, а після прибуття служителів до вівтаря – Свята Меса Страстей Господніх, особливістю якої є читання євангельської розповіді про Христові Страсті і яка вводить вірних у Великий Тиждень.

Вербна неділя – це також Всесвітній день молоді, що відзначається на дієцезальному рівні. Після всесвітнього форуму за участі Папи, що відбувся наприкінці січня в Панамі, тепер юнаки і дівчата гуртувалися навколо своїх єпископів. Також на площі Святого Петра зібралася молодь Римської дієцезії, представники якої брали участь у процесійній ході з галузками. З тієї ж причини головними співслужителями Святішого Отця є кардинали Анджело Де Донатіс, Вікарій для Римської дієцезії, та Кевір Фаррелл, Префект Дикастерії в справах мирян, сім’ї та захисту життя.

Свята Меса Страстей Господній, яку служив Святіший Отець, завершилася проказуванням молитви «Ангел Господній», перед яким він звернувся до присутніх з коротким словом.

«Дорогі юнаки й дівчата, заохочую вас засвоювати та впроваджувати у щоденне життя вказівки Апостольського напоумлення “ Christus vivit ”, плоду Синоду, що залучив також багатьох ваших ровесників, яке нещодавно побачило світ. В цьому тексті кожен з вас може знайти плодотворні спонуки для свого життя та зростання у вірі та служінні ближнім», – сказав Папа Франциск, промовляючи наприкінці Євхаристійного богослуження на площі Святого Петра у Ватикані в Пальмову неділю 14 квітня 2019 року, привітавши учасників Святої Меси та поширюючи це вітання на всіх юнаків і дівчат, які цього дня, згуртувавшись навколо своїх єпископів, святкували Всесвітній день молоді в усіх дієцезіях світу.

Далі Святіший Отець додав, що з нагоди цієї неділі він приготував для всіх, хто прийшов на площу, подарунок – вервиці, виготовлені з оливкового дерева християнами Святої Земля для всесвітньої зустрічі молоді в Панамі для цього дня. «Тож поновлюю свій заклик до молоді й до всіх молитися на вервиці за мир, особливо, за мир у Святій Землі та на Близькому Сході», – сказав Папа, запросивши проказати молитву «Ангел Господній», а після завершення Святої Меси проїхав панорамним автомобілем між секторами з паломниками.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.