Собори Франції провели передзвін дзвонів в солідарність з Нотр-Дамом і паризької єпархієюДзвін всіх церков і соборів Франції пройшов в середу в країні в знак солідарності з постраждалим від пожежі собором Нотр-Дам і Паризькою єпархією, до якої він належить. Загальнонаціональна церемонія почалася о 18:50 за паризьким часом (19:50 мск) і тривала понад 10 хвилин.

Дзвони собору Нотр-Дам не дзвеніли. Експерти не виключають, що жар від пожежі пошкодив ті дерев'яні балки, на яких вони кріпляться. Нестабільними залишаються і структури двох найвищих дзвіниць собору.

Дзвони Франції зазвучали в той час, коли дві доби тому, ввечері 15 квітня, спалахнула пожежа в соборі Паризької Богоматері. Його вдалося повністю загасити лише вранці наступного дня.

У середу за півгодини до передзвону дзвонів в паризькому соборі Сен-Сюльпіс, другому за величиною після Нотр-Дама і вміщає 2 тис. чоловік, почалася традиційна для католицької Страсного тижня єпископальна меса освячення єлею, використовуваного в церемоніях миропомазання. На месі була присутня дружина президента Франції Еммануеля Макрона Бріжит. Вона була одягнена в чорне.

У Сен-Сюльпіс разом з дружиною президента прибув ряд міністрів, зокрема, глава МВС Крістоф Кастанер. Вся церемонія транслювалася на екрані на площі, так як собор не зміг вмістити всіх, хто прийшов.

Спочатку ця меса повинна була відбутися в самому кафедральному соборі Нотр-Дам, який тепер буде закритий на реставрацію тривалістю як мінімум п'ять років. Друга важлива церковна меса Страсного тижня - великодня, яка відбудеться в неділю, також перенесена з Нотр-Дама в паризький собор Сент-Юсташ в столичному кварталі Лез-Аль недалеко від Лувру.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на blagovest.