Чому пожежний 9/11 став священикомОмазі Колуччі, капітан пожежної частини в Нью-Йорку, став священиком після теракту у Всесвітньому торговому центрі 11 вересня 2001 року. 110-поверхові башти-близнюки обрушилися в його зміну. Трагедія забрала життя 3 000 чоловік, в тому числі і сотень пожежників. Томас Колуччі - про горе і людське милосердя, які змусили його змінити своє життя.

Крах веж-близнюків

- Мене часто запитували: де був Христос, коли впали вежі-близнюки? Він був там, з нами. У центрі Манхеттена. Він був з рятувальниками, поліцейськими, пожежниками, лікарями і медсестрами. Він був сотнями чоловіків, жінок і дітей, які просто хотіли допомогти. Він був болем в наших очах, нашою людяністю, - згадує Томас Колуччі.

До 11 вересня 2001 він служив в пожежній охороні 15 років і бачив багато людського горя. Але ця трагедія потрясла його. Він пам'ятає цей день по хвилинах.

- Я їхав додому, коли почув про теракт. Всіх поліцейських і пожежних викликали до Світового торгового центру. Ми були в південній вежі - сподівалися, що хтось залишився в живих. Шукали людей під уламками. У цей момент зруйнувалася і друга вежа ...

Там були колеги і друзі Томаса Колуччі.

- У той день 343 пожежників загинули. Ще 540 хлопців померли від раку - в повітрі, яким ми там дихали, було повно азбесту. Я особисто знав близько 100 хлопців, які були вбиті ... Тільки віра підтримувала мене.

Кілька місяців Томас Колуччі працював на завалах і шукав тіла своїх товаришів. Одного разу він знайшов під уламками хрест з металевих балок, обпалених вогнем.

- Це було 4 жовтня, в День святого Франциска. Після цього ми щоранку молилися біля цього хреста, який нагадував нам, що Бог зараз з нами, - продовжує капітан Колуччі.

Він каже, що вирішив стати священиком саме після подій 11 вересня.

- Я побачив, що трагедія об'єднала нас. Все людство стало однією величезною сім'єю. Мені захотілося зробити щось важливе для багатьох людей, допомогти їм ...

Але після трагедії Томас Колуччі залишився на службі. Підтримував сім'ї загиблих товаришів, намагався впоратися з втратою сам і як і раніше виїжджав на пожежі на західній стороні Манхеттена. Через чотири роки один з них стане для нього останнім.

Вибух і дві операції на мозку

Капітан Колуччі чергував між 38-ю вулицею і 8-й авеню. Разом з колегами Томас увійшов в палаючу будівлю - перевіряв, чи не залишилося там людей. Випадково він побачив під стіною два газові балони. Тут же зажадав, щоб його товариші виходили на вулицю.

- Сам Томас залишився всередині. Він повинен був піти з нами, але вирішив ще раз все перевірити, - згадує пожежний Джек Джинті.

Стався вибух. У Томаса Колуччі діагностували травму голови. Він пережив дві операції на головному мозку. Капітан залишився живий і швидко відновився. Сам він думав, що його порятунок - це диво.

- Я вирішив присвятити своє життя Богу, - каже Томас Колуччі.

Вісім років він прожив в бенедиктинському монастирі в ельмире, прийнявши чернече ім'я Томас Бернадетт.

- Спочатку я прийшов в монастир, щоб розібратися в собі, - згадує він. - Уже тоді я хотів стати священиком. Але для цього потрібно було вчитися шість років, тому я вибрав шлях ченця.

Коли Томас Колуччі йшов зі служби, йому було 48 років - він був найстаршим серед пожежників. У монастирі ж він виявився наймолодшим, тому взяв на себе важку фізичну роботу - взимку він чистив сніг, а влітку доглядав за садом. Потім освоїв ремесло - робив свічки, які монахи продавали в невеликому магазині.

Коли абат запропонував йому вступити в семінарію святого Вінсента і стати священиком монашої спільноти, Томас Колуччі зрозумів - час настав, щоб отримати церковну освіту і служити людям.

Пожежні і священики

Томас Колуччі був висвячений в священика 28 травня 2016 року кардиналом Тімоті Доланом в соборі святого Патрика в Нью-Йорку. Підтримати його прийшли тисячі пожежників, вони пишалися капітаном в цей день.

- Бог дав мені милість бути пожежним, і я робив все, що міг, - каже він. - Тепер Господь дозволив мені бути священиком, і я теж зроблю все можливе.

Зараз отець Томас Колуччі служить в церкві святої Марії. Це прихід в окрузі Датчесс в Нью-Йорку, який налічує понад 3500 парафіян.

Сьогодні капітан Колуччі - єдиний пожежний який став священиком. Він згадує людей, які багато в чому вплинули на його рішення. У тому числі о. Мішала, який загинув під уламками Всесвітнього торгового центру 11 вересня.

- Священики були присутні на найсерйозніших пожежах в Нью-Йорку, зміцнюючи нас молитвами. Вони відвідували поранених пожежних в лікарнях. Я хочу бути таким, як вони - бути поруч з людьми в найважчі моменти їхнього життя, - каже о. Томас Колуччі.

Йому ніяково від уваги преси. Священик не втомлюється повторювати: "Я просто людина, яка відповів на заклик Господа". Він переконаний, що його рішення природно:

- І пожежники, і священики допомагають людям, які потрапили в біду. Нам дзвонять в будь-який час - вдень і вночі. І ми завжди приходимо на допомогу, не ставлячи зайвих питань. Ми рятуємо життя, просто по-різному. І я щасливий, що можу допомагати іншим.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на blagovest,