У ПЦУ прокоментували рішення адмін суду щодо перейменування Московського ПатріархатуПомісна церква незабаром згадає про "два найбільш ганебні засідання суду в цілій людській історії"

Жодне рішення суду не зможе приховати того, що КС відкрив провадження щодо перейменування УПЦ МП Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) є московською.

Про це заявив заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків Православної церкви України, архієпископ Євстратій Зоря.

"Жоден суд не здатен зробити Московський Патріархат - не московським", – написав він у Facebook, коментуючи рішення суду призупинити перейменування УПЦ МП.

"Питання в тому, що організація не хоче називатися тим, чим вона є насправді - МП, а хоче надалі свою приналежність до МП приховувати. В тому числі від тих, хто до неї йде", – додав Євстратій Зоря у коментарях до свого допису.

Архієпископ також додав, що за кілька днів ПЦУ "згадуватиме про два найбільш ганебні засідання суду в цілій людській історії".

Як повідомляв Християнський портал КІРІОС, Окружний адміністративний суд Києва повідомив, що задовольнив позов УПЦ МП про скасування наказу Мінкульту – за ним низка релігійних організацій мали змінити офіційну назву та подати відповідні зміни до свого статуту на реєстрацію до 26 квітня 2019 року. У суді заявили, що заходи спрямовані виключно на збереження наявного становища до завершення розгляду справи по суті.

Це рішення суд виніс для забезпечення позову УПЦ  до Міністерства культури. Наразі московська церква оскаржує наказ Міністерства культури, який передбачав внесення цих змін до офіційної назви до 26 квітня цього року. Це попереднє рішення суду для забезпечення позову УПЦ буде чинним до моменту вирішення спору по суті.  

Нагадаємо, Верховна Рада України 20 грудня ухвалила законопроект, яким передбачається перейменування Української православної церкви Московського патріархату в Російську православну церкву в Україні. Після цього документ підписав президент України Петро Порошенко. 

Закон про перейменування церков, окрім УПЦ Московського патріархату, стосуватиметься ще чотирьох релігійних організацій: Руської (Російської) Істинно-Православної Церкви (РІПЦ); Руської (Російської) Старообрядницької Церкви (Безпопівська згода), інша назва — Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ); Руської (Російської) Древлеправославної Церкви (РДЦ Новозибківська згода); Руської (Російської) Православної Старообрядницької Церкви (РПСЦ).

Слід зазначити й те, що вже низка церков, які раніше підпорядковувалися Московському патріархату перейшли до ПЦУ. 

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на ТСН.