Візит Папи в Болгарію по слідах св. Івана XXIIIБолгарія стане другою після Грузії православною країною, яку відвідає Папа. На це звернув увагу єпископ Крісто Пройкав, голова Міжабрядової Конференції єпископів Болгарії.

Напередодні подорожі Святішого Отця на Балкани, в ході якого 5-6 травня 2019 р Папа Франциск відвідає Болгарію і Північну Македонію, Апостольський екзарх Софії і предстоятель Болгарської Греко-Католицької Церкви дав велике інтерв'ю польському виданню "Gość Niedzielny" і католицькому інформаційному агентству "Kai ".

Єрарх зазначив, що останнім папою, який відвідував Болгарію був Іван Павло II. Його подорож проходила в 2002 р і з тих пір вже виросло нове покоління віруючих, яке вперше буде бачити Святішого Отця. Тому вони чекають цієї події з великим ентузіазмом.

Єпископ Пройкав зазначив, що візиту Понтифіка до Болгарії буде супроводжувати пам'ять про св. Івана XXIII, який протягом десяти років був Апостольським візитатором в цій країні. Якщо єпископат запропонував в якості девізу подорож слова "Pacem in terris" (Мир на землі), які є назвою знаменитої енцикліки Івана XXIII, Папа Франциск одразу погодився, розповів єпископ Пройкав.

На думку ієрарха, роки перебування Івана XXIII в Болгарії мали значний вплив на його понтифікат. "Саме тут народилася ідея екуменізму і повернення християн до єдності, яку було втрачено. Іван Павло II також підкреслював, що хоче йти слідами Івана XXIII, коли відвідував нашу країну ", - сказав Апостольський екзарх Софії.

Важливою темою подорожі Папи Франциска буде мир. У Болгарії період комунізму завершився без воєн і конфліктів, на відміну від інших балканських країн. Сьогодні вона продовжує направляти заклик до миру, толерантності і співпраці, а завдяки візиту Святішого Отця, це послання може бути почуте у всьому світі, переконаний болгарський ієрарх.

Підготовка до візиту високого гостя ведеться вже давно. В першу чергу вона має духовний харакар. Єпископ Пройкав зазначив, що після кожної св. Меси у всіх католицьких костелах в Болгарії звучить молитва про подорож Папи.

Єпископат підготував подарунок Папі Франциску - ікону Богоматері Воріт Небесної, яку особливим чином почитав Іван XXIII. Під час свого служіння в Болгарії Джузеппе Анджело Ронкалі багато подорожував по країні, а якщо потрапив в Месямврію (сучасна назва Нясебир), де зберігається оригінал цієї ікони, настільки вражений нею, що навіть попросив Пія XI, зробити його титулярним єпископом Месямврійським, так як це місто колись було столицею єпархії.

Католики становлять 1% населення Болгарії. Близько 50 тис. - це віруючі східного обряду, і близько 10 тис. - латинського. Папа Франциск відвідає тут два міста - місто Софію і місто Раковське.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.