Капелани різних конфесій України говорили про перспективи своєї місії серед військових18 квітня у в залі засідань Київської православної богословської академії відбувся круглий стіл на тему «Капеланство в умовах гібридного конфлікту» за участі військових священиків капеланського служіння різних конфесій, серед яких:  

Голова СУВД ПЦУ, митрополит Іоан (Яременко), Заступник керівника Департаменту військового капеланства в Українській Греко-Католицькій Церкві капелан Андрій Зелінський, капелан Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських християн-баптистів Олександр Петренко, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саїд Ісмагілов, Керівник відділу взаємодії з військовими капеланами Центру морально-психологічного забезпечення ЗС України Олександр Ковтач, Начальник служби військового духовенства Національної Гвардії України Олександр Іздебський, Начальник відділу з питань військового духовенства Державної Прикордонної Служби України Дмитро Тукало, психолог Громадської організації «Жіноча сила України» Ольга Вакулюк-Лукашук, психолог та директор ГО "Жіноча сила України" Наталія Дідик.

Спеціальні гості круглого столу - Головний капеланом армії США в Україні полковник Тімоті Малардом, капелан армії США майор Тері Бел, Перший медичний радник США з питань реабілітації військовослужбовців та у справах ветеранів Шеріл Мішель та сержант-майор Девід Кларк.

Головний капелан армії США в Україні полковник Тімоті Малард зауважив, що упродовж трьох днів перебування у Києві, коли проводилася велика кількість зустрічей, пов’язаних з капеланською службою, він дізнався, що проблеми, які є в українських капеланів, схожі з тими, з яким стикаються капелани Сполучених Штатів.

- Ми стоїмо пліч-о-пліч з Україною, захищаючи релігійні права українських військовослужбовців та їхніх сімей. Я погоджуюсь з тим, що критично важливим є затвердити військове капеланство на державному, правовому рівні. Як і в Україні, в Америці потреба військового духовенства зародилася під час війни. Але навіть зараз той успіх, який ми досягли в Америці на ниві капеланського служіння, тісно пов’язаний з різного роду погодженнями на державному рівні. Саме тому ми заохочуємо підняття цього питання на державному рівні і в Україні, - сказав капелан Тімоті Малард.

Перший медичний радник США з питань реабілітації військовослужбовців та у справах ветеранів Шеріл Мішель відзначила позитивну динаміку у сфері розвитку військового духовенства в Україні.

- Моє серце гріє, що ваше спільне бажання зробити добро для капеланського служіння військовим є більшим, ніж ті юридичні перепони, які поки не подолані. І сама пропозиція запросити у військові батальйони капеланів є дуже доброю, адже це сприяє вирішенню психологічних проблем, які виникають у військових, особливо після участі у бойових діях, - сказала Шеріл Мішель.

Учасники круглого столу обговорили велике коло питань та викликів, які є спільними для капеланів різних конфесій України. Було відзначено ті цінності, які є ключовими на шляху до формування психотипу справжнього капелана як духівника воїнів. Учасники наголосили, що турбуючись про солдата, капелан також повинен дбати і про своє власне психічне здоров’я, адже і він підпадає під ті ж негативні впливи зовнішнього світу, що й військовослужбовці.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на suvdcomua