Святий Престол в ООН про гуманітарну ситуацію в ПалестиніУ секторі Газа катастрофічна гуманітарна ситуація, чим маніпулюють екстремістські угруповання. Багато невинних цивільних осіб з обох сторін заплатили своїм життям.

Про це 29 квітня 2019 р говорив представник Святого Престолу в ООН під час відкритих дебатів у Раді Безпеки по ситуації на Близькому Сході і так званому палестинському питанню.

За словом архієпископа Бернардіта Ауси, формування нового палестинського уряду є "проблиском надії на тлі тіні розпачу, що дуже довго характеризував ізраїльсько-палестинський конфлікт".

"Дійсно, єдність має важливе значення для політично стабільної і економічно життєздатної Палестини. У зв'язку з цим Святий Престол високо оцінює невтомні зусилля сусідніх країн для налагодження переговорів з різними палестинськими угрупованнями і сприяння діалогу між ними", - сказав ієрарх. Він закликав і ізраїльську, і палестинську сторони розірвати спіраль насильства і утриматися від односторонніх дій.

На думку ватиканського дипломата, зміна ідентичності Єрусалиму і його статус-кво надає "потенційно шкідливий вплив на мир і стабільність в регіоні".

Архієпископ Ауса завершив свій виступ посиланням на недавнє спільне звернення Святішого Отця Франциска і короля Марокко Мухаммеда VI про важливість збереження Святого Міста в якості загальної спадщини людства та трьох монотеїстичних релігій, місце зустрічі та символу мирного співіснування, де можна культивувати взаємоповагу і діалог.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.