Держсекретар про візит Папи до Болгарії і Північної МакедоніїВ інтерв’ю для ватиканських медіа кардинал П’єтро Паролін зазначив, що подорожуючи до Болгарії та Північної Македонії, Святіший Отець буде нести послання миру та єдності.

«Наголошувати на тому, що об’єднує» – це одне із завдань Апостольської подорожі Папи Франциска до Болгарії  та Північної Македонії, що триватиме від 5 до 7 травня 2019 р. На цьому наголосив Державний Секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін в інтер’ю для ватиканських медіа.

Провісник миру в пасхальний період

Пояснюючи мету двадцять дев’ятої Апостольської подорожі Папи Франциска, кардинал П’єтро Паролін зазначив, що гаслом Апостольських відвідин Болгарії стала назва Енцикліки «Pacem in Terris» (укр. Мир на землі) святого Папи Івана ХХІІІ, що був першим Апостольським Візитатором і Делегатом в Болгарії. «Папа буде провісником миру, свідком воскреслого Христа, – наголосив він. – Бо ми перебуваємо у великодньому періоді, коли спогадуємо об’явлення воскреслого Христа апостолам, під час яких Господь вітав їх словами: “Мир вам, мир мій даю вам”».

На думку Державного Секретаря Святого Престолу, під час цієї подорожі тема миру розвиватиметься у двох напрямках: з одного боку, наголошуючи на передумовах миру, якими є правда, справедливість, свобода й милосердя; а з іншого – вказуючи на риси, притаманні святому Іванові ХХІІІ, завдяки яким він сприяв мирові: налагодження приязних стосунків, смиренність, люб’язність, схильність звертати увагу на те, що об’єднує, аніж на те, що розділяє. 

Звіщати Євангеліє в єдності

Коментуючи майбутній візит Святішого Отця до Глави Болгарської Православної Церкви Патріарха Неофіта, запланований на неділю, 5 травня, та зустріч з представниками різних конфесій в столиці Болгарії в понеділок, 6 травня, кардинал Паролін вказав на вимір братерства цих зустрічей. Він зазначив, що постаті святих Кирила і Методія, перед престолом яких Святіший Отець помолиться в Патріаршому Катедральному Соборі в Софії, пригадують Церкву першого тисячоліття. Хоча в той час Церква ще не була розділеною, вже тоді існували протиріччя, що пізніше привели до поділу.

У цьому контексті святі Кирило і Методій намагалися сприяти єдності, євангелізуючи народи, впроваджуючи нові методи й форми вираження. Отже, в цьому сенсі екуменізм, за словами одного з найближчих папських співробітників, означає визнавати одні одних братами в Христі й, одночасно, намагатись подолати поділи, долучатися до спільної християнської місії: нести світові Євангеліє, пам’ятаючи, що «чим більше ми будемо єдиними, тим більше плодів» приноситиме євангелізація.

Вияв солідарності з мігрантами

Державний Секретар Святого Престолу вказав на важливість відвідин Святішим Отцем центру для біженців, що відбудеться в понеділок, 6 травня, зранку. Він зазначив, що Папа неодноразово закликав приймати й захищати біженців і мігрантів, шануючи людську гідність кожного, хто перебуває у важких обставинах. Цей жест вказує на занепокоєння Папи цією проблемою, яке він завжди проявляв як у повчаннях, так і наближаючись до людей, що переживають труднощі.

Приклад конкретного милосердя Матері Терези

За словами кардинала П’єтро Пароліна, під час подорожі Святішого Отця до Скоп’є, столиці Північної Македонії, де народилася свята Мати Тереза з Калькутти, основна увага буде зосереджена на посланні милосердя цієї святої: що є «конкретним милосердям, що ґрунтується на увазі до людей, що перебувають в становищі бідності, аби допомогти їм вийти з цієї ситуації й розвиватися».

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.