Папа застеріг від націоналізму і расизму (ВІДЕО)Церква стурбована розширенням агресивного ставлення до іноземців, особливо мігрантів, а також зростанням націоналізму, зазначив Папа Франциск в зверненні до членів Папської академії соціальних наук.

2 травня 2019 року Святіший Отець прийняв на аудієнції учасників пленарного засідання цієї ватиканської установи, яке було присвячене проблемі нового націоналізму.

"Церква завжди закликала любити власний народ, батьківщину, поважати скарб різних культурних виразів, звичаїв, традицій, гарного способу життя, впроваджених в народах. Одночасно Церква попереджає людей, народи і уряди щодо відхилень в цій прихильності, які призводять до відчуження або ненависті до інших людей, перетворюються в конфліктний націоналізм або навіть расизм і антисемітизм ", - звернув увагу Папа.

Папа Франциск нагадав, що держава, яка розпалює націоналістичні почуття в своїх громадян, спрямовані проти інших народів, не виконує місії. Він згадав наслідки такого роду зловживань в Європі в ХХ ст. Держава повинна служити людям і їх єдності, переконаний Папа.

За Святішого Отця, по тому, як держава ставиться до мігрантів, можна судити про її ставленні до людської гідності. "Мігранти не є загрозою для культури, звичаїв і цінностей країни, яка їх приймає. Також і вони зобов'язані інтеграції в народ, який їх приймає. Інтегруватися не означає асимілюватися, але розділяти спосіб життя своєї нової батьківщини, залишаючись при цьому самим собою, носієм власної біографічної історії. У такій ситуації мігрант може сприйматися як привід для збагачення народу, що його приймає ", - вважає понтифік.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.