Понтифік записав відео-звернення до народу Північної Македонії Звернення Папи Франциска до мешканців Північної Македонії з нагоди Апостольської подорожі до цієї країни.
 
«Цим коротким посланням прагну висловити свою радість і любов, яку відчуваю до вашого народу та до Церкви на вашій землі», – так Папа Франциск розпочинає своє відеозвернення до народу Північної Македонії, поширене напередодні його Апостольського візиту до цієї країни, який він здійснить 7 травня.

Розвивати культуру зустрічі

«Після того, як ваша країна здобула незалежність, Святий Престол вирішив встановити з нею взаємини дружби й дипломатичні стосунки. Сьогодні більше, ніж будь-коли раніше, існує необхідність причинятися до зростання в Європі та всьому світі культури зустрічі, культури братерства, тож я прибуду до вас, аби сіяти це зерно, впевнений у тому, що ваша земля є добрим тереном, який зуміє прийняти його та принести плоди», – сказав Святіший Отець, зауваживши, що «особлива краса» Північної Македонії полягає саме в «розмаїті культур та етнічної й релігійної приналежності мешканців».

«Очевидно, співжиття, як знаємо, не завжди є легким. Але це зусилля, які варто докладати, бо найкращими мозаїками є ті, що найбагатші кольорами», – додав він.

Під опікою Матері Терези

Далі Папа зазначив, що ввіряє цей візит заступництву «великої святої», доньки цієї землі – Матері Терезі з Калькутти. «Народившись і вирісши в Скоп’є, завдяки Божій благодаті вона стала відважною місіонеркою Христової любові в світі, несучи відраду та привертаючи гідність найубогішим серед бідних», – сказав він, закликавши:

«Дорогі друзі, готуймося до нашої зустрічі молитвою, щоб вона принесла плоди миру й всілякого добра для всього вашого народу. Нехай Господь вас благословить».

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.