Святий Престол в ООН: теракти в Шрі-Ланці - не випадковістьДипломатичний представник Святого Престолу в ООН взяв участь в заході, на якому згадали жертв терактів, що сталися у Великдень в Шрі-Ланці. Вони пройшли 3 травня 2019 року в Нью-Йорку.

Архієпископ Бернардіта Ауса висловив від імені Святого Престолу щирі співчуття народу цієї південноазійської країни і запевнив у молитві за жертв та їх сім'ї.

"У той день, коли християни відзначають свою найбільшу урочистість і святкують остаточну перемогу життя над смертю, добра над злом, світла над темрявою, екстремісти кинули чорну тінь смерті, зла і темряви на прекрасну країну Шрі-Ланку і, дійсно, на всю земну куля. Загинули 211 шриланкійців і 42 особи з інших 16 країн світу", - сказав ієрарх. Він нагадав слова співчуття Папи Франциска, які той виголосив у Великодню неділю перед благословенням "Urbi et Orbi".

Архієпископ Ауса звернув увагу, що сьогодні людство має справу з огидним, невиправданим, нелюдським злочином тероризму, який є проявом екстремістського фундаменталізму і радикалізму. І тут слова осуду недостатні. Необхідно вжити заходів для усунення цього лиха докорінно.

Те, що сталося в Шрі-Ланці, - не випадковість чи збіг, - зауважив ватиканський дипломат. Два католицьких і один протестантський храми були підірвані навмисно під час богослужінь. Тут у наявності антихристиянський аспект. Міжнародне співтовариство, що дуже правильно засуджує зростання антиєврейської і антимусульманскої ненависті, - той же стандарт повинен застосовуватися і щодо нападів на християн, - підкреслив представник Святого Престолу.

Архієпископ Ауса зауважив, що теракти - це завжди драматично, але напади на віруючих під час богослужіння, що і сталося в Шрі-Ланці, є самим ганебним і малодушним посяганням на мир.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.