Мт.1:15-25 
"І дасть Йому ім’я Еммануїл, що значить: з нами Бог"
 
Ось ми ще раз дочекалися цього довгоочікуваного і радісного свята – Різдва Христового. Святкуючи Різдво нашого Спасителя Ісуса Христа, ми згадуємо не тільки певні обставини Його народження: убога стаєнка, поклоніння пастухів і мудреців, втеча до Єгипту і т. д. Найважливішим у Різдві Божого Сина є те, що воно було і залишається надалі особливим знаком любові Бога до людей. А проявом цієї любові є присутність Божого Сина у людському тілі серед людей. Тому ми надзвичайно радісно святкуємо Різдво Христове. Бо чи ж може бути більша радість, ніж тоді, коли ми бачимо, що наш Творець і Спаситель Ісус Христос, прийнявши людське тіло, стає присутнім серед нас, стає найближче нас, став одним із нас. Радість цього торжества Східна Церква виражає у кондаку передсвяття: „Діва сьогодні йде, щоб невимовно родити у вертепі споконвічне Слово. Радійте на світі всі, почувши це, і разом з ангелами й пастирями прославляйте споконвічного Бога, що бажає появитися дитятком”. 
 
Уривки Євангелія, які ми читаємо кожної неділі, стараються в різний спосіб допомогти нам здобути той один важливий дар - відчувати Божу присутність у нашому житті. А Різдво Христове є особливим знаком цієї присутності Бога серед нас. Цю зустріч з живим Богом запевнює нам слово Боже: „Хто слухає Моє слово, і вірує в Того, Хто послав Мене, живе життям вічним” (Ів.5:24), тобто є близько Бога, і таїнство Євхаристії: „Хто їсть Моє Тіло й п’є Мою Кров, у Мені пробуває і Я в ньому” (Ів.6:56). 
 
У ці святкові дні Ісус Христос, присутній у словах Євангелії і Пресвятій Євхаристії, знову збере нас біля Себе у наших храмах на богослужіннях. Тож нехай це Боже слово й ці таїнства допоможуть нам здобути цей особливий дар – бачити і відчувати присутність Бога у різних обставинах щоденного життя. Й тим самим відчувати Його любов до нас, яка стане для нас джерелом невичерпної душевної радості, якої кожен з нас прагне всім серцем. 
 
Хай Дитятко-Ісус усебіч благословить цей Новий рік і кожного з нас. Щоб він був багатий і щедрий на добро й милосердя, особливо на рясні дари незбагненної і неймовірної Божої любові. Аби вона завжди дарувала всім нам свій глибокий і непохитний - Господній мир і спокій, зцілювала, потішала і звеселяла наші серця, тіла й душі. 
 
о. Михайло Чижович, редемпторист

Вхід/Вихід