Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Відкинути ікони – це зробити переший крок до знищення присутності Божественності

Колись мені сказали, що не можна молитись перед іконами, бо це матерія, тобто творіння людських рук, а людина не може молитися до когось чи до чогось.
І коли завели у великий зал, де не було жодної ікони, але було багато людей то, почавши молитву, зауважив, що дивлюся на людей, які були на сцені. Пригадав, що не можна молитися до людей і я закрив очі. Але і тут в моїй уяві постали різні образи людей, речей, дивні ситуації.
Була безвихідь: образи людей чи речей були завжди чи то на яву, чи то в уяві.

Вернувся додому, почав думати і всі мої думки супроводжувалися уявою. Неможливо думати і не уявляти, говорити і не думати. Отже, це є наша природа. Ми духовне вкладаємо у матеріальне, щоб матеріальне допомагало осягнути духовне.

Прикро стає за тих духовних наставників, котрі забрали ікони, знищили почуття святості до приміщення, не навчили із пошаною ставитися до святих книг, виявляти свої почуття через поцілунок і дотик. Обмежили пізнання Бога і Його присутність, доказуючи уривками його ж Божественного Слова. Хто ти людино, що займаєшся мудруваннями і тлумаченням Божественного, що обмежуєш дію Божої сили і вводиш в блуд інших.

Схили свою голову перед кожною святою річчю і прослав Бога у Дусі і в правді, а не в зарозумілості правоти людської. Прислухайся до голосу Бога, котрий промовляє у душі твоїй: “Будь святий, бо Я Святий”.
Освячуйся сам/сама і все, що довкола тебе нехай освячується. Хай цілий світ освятиться во славу Бога нашого. І хай кожна матеріальна річ, буде нам на освячення і буде наповнена відчуттям присутності Бога, котрий все створив і всім управляє.

Незрозуміло мені, чому ці духовні наставники замість ікон залишили себе на сцені, заповнили собою час служіння. Чому у розмові ім’я їхнє викликає захоплення у їхніх послідовників? Книжки їхні прикрашенні фотографіями також їхніми.
Цікаво чи вони також на ці зауваги найдуть цитати із Божого слова, тикаючи перед ніс пошарпаною книжкою, покресленою із судженням, що важливіше чи цікавіше?
Цікаво чи вони також нищать свій одяг, чи фотографії своїх рідних і дорогих осіб?

Мабуть до паспорта і чи чекової книжки ставляться із більшою обережністю.

Простіть мені, друзі-протестанти, якщо цим сколихнув ваше серце і можливо посіяв цим неспокій… Переконаний, що ви і на це найдете кілька цитат із Євангелії, щоб у черговий раз закинути Традиційним церквам, які прийняли і підтвердили ці Святі Тексти.

Слово символ – означає з герцької – “той, що поєднує”. Ікона є повна символів, вона поєднує віруючу людину із Богом.
Колись люди були неписемні, тому ікона, повна символів, була живою книжкою і несла у собі живе Боже передання.
Якийсь чоловік, мабуть дуже розумний, у століттях писемності легко накинув думку, про знищення ікон. Йому повірили…
Якщо люди знову підуть на таку провокацію, то у світі кібернетики черга за знищенням буде за друкованим Божим словом. І цьому теж повірять?…

о.Віталій Тарасенко