Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Дорогі у Христі брати і сестри! Сьогоднішня євангельська розповідь описує нам чудо – зцілення Спасителем розслабленого в Єрусалимі біля купелі, яка називалася «Дім милосердя».
 

Був там один чоловік, який 38 років лежав паралізованим і очікував, щоб який-небудь добродій опустив його у воду після порушення її Ангелом, бо «хто перший входив після збурення води, той одужував, хоч би яку недугу мав». Господь наш Ісус Христос, який знає серця і помисли кожної людини, навідавшись до купелі підійшов до цього чоловіка «і знаючи, що довго хворіє» запитує його: «чи хочеш бути здоровим?», а немічний відповідає: «так Господи» і за єдиним тільки словом Спаситель зціляє чоловіка, говорячи: «встань, візьми постіль твою і ходи». Пізніше, коли Христос зустрів цього чоловіка у храмі, сказав йому: «ось ти одужав; не гріши більше, щоб з тобою не сталося чого гіршого».

Кожна людина є схожою до цього розслабленого, а саме своєю безпорадністю та гріхами, які обтяжують нас і роблять хворими. Мало того, цілий світ в наш час, занурений у ненависть, неправду, війни, що є наслідком гріховного життя. Ісус Христос від самого початку подбав про чудодійну купіль для хворих тілесно і духовно – Церкву Христову, в якій діє цілюща і животворча благодать Божа. Єдиним шляхом для одужання та спасіння є саме Мати Церква, яка навчає нас, як побороти гріх, а також побуджує до боротьби з дияволом.

Питання задане Спасителем хворому: «Чи хочеш бути здоровим?» – стоїть перед кожним із нас. Відповідь на це запитання є дуже простою – належно дотримуватись віри даної нам Господом, жити по заповідях, смиренно, терпеливо і з любов’ю зносити все, що подає нам Творець, чинити добрі справи, бо говорить Святе Письмо: «Як тіло без душі мертве, так віра без діл мертва».

«Бог є любов» і саме через це Вседержитель є добрим і терпеливим до кожної людини. Розслабленому, з сьогоднішньої євангельської розповіді, Господь подає зцілення змилосердившись над ним, а отже показує свою любов до кожного із нас. Скільки гріхів ми чинимо кожного дня, а тільки інколи Спаситель подає нам хвороби чи будь які інші випробування, якими хоче виправити нас, дає нам зрозуміти, що не завжди своє життя проводимо так, як належить.

Свята Православна Церква, яка є спасительною купіллю для кожного віруючого християнина, по цілому світі проповідує Слово Боже. Все вчення Церкви базується на двох найбільших заповідях: любити Бога і любити ближнього, а тому кожен християнин повинен йти вслід за Господом, який показав нам, як можна любити тих, хто нас ненавидить.

Не зважаючи на те, що в наш час між людьми є багато зла, ворожнечі та ненависті стараймось робити добро, бо якщо будемо відповідати злом на зло, то не зможемо бути Христовими. Святий апостол і євангеліст Іоан Богослов каже: «З того знатимуть усі, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою».

Тож, дорогі у Христі брати і сестри, слухаймося голосу Церкви Матері, творімо якомога більше добра, щоб не соромно нам було стати перед Господом і дати відповідь за свої вчинки. Амінь!
 
прот. Василь Попадюк