ПРОПОВІДЬ НА П’ЯТИЙ ІКОС АКАФІСТУ ДО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Богопровідну зірку побачивши, мудреці пішли за її світлом, немов за світильником, царя могутнього шукаючи, а знайшовши, приступили до недоступного і закликали з радости: Алилуя! (П’ятий кондак).

Пресвята Богородиця – наша Небесна Цариця

Гармонія цього світу і досконалість його будови може легко допомогти людям науки прийти до Творця і Господа. Все рухається та існує згідно точних законів. Якщо в цьому складному механізмі стаються збої, навіть тоді певні інші закони приводять все до первинного порядку. Люди, які слідкують за небом, тобто зорями, це астрономи, все своє життя вивчають закони та природу небесних тіл і чим більше вони знають, тим з подивом усвідомлюють велич і красу всесвіту. Також і дві тисячі років тому мудреці зі Сходу спостерігаючи за небом, побачили щось неймовірне – раптову появу світила, якого перед тим не було. Думаю, символ Світла був їм добре відомий. Мабуть, вони й орієнтувались у стародавніх переданнях про «появу Світла на небі», тобто приходу «Надзвичайного Царя». Їхнє прагнення побачити Царя, було настільки великим, що досвід і знання неба, допомогли їм знайти дорогу до Вифлеєму, країни Ізраїль, подібно як моряки за зірками, без компаса можуть відшукати шлях додому, будучи на морі. Що ще сприяло цій чудесній вифлиємській події?

 

Для нас народжений цар-дитя, який знаходиться в палаці при батьках та тисячі слуг, що будь-якої миті готові служити новому принцові. Будучи в дорозі, мудреці думали подібно, адже спочатку прибули в палац царя Ірода, шукаючи дитя – там його не було... Якої треба сили віри, щоб знайшовши дитя не в палаці а  в убогій стайні, побачити в Ньому «надзвичайного Царя»! Відповідь проста – пошук мудрості, відкритість серця, щирість та простота допомогли мудрецям не тільки віднайти, поклонитися Цареві, але й духовно взявши Його у серце, повернутися додому з радістю. Ці духовні завдатки мудреців можуть і нам стати у пригоді, щоб усвідомити велич Його матері та її достойність стати Храмом Всевишнього.

Звичайно, що Цар має родитися від матері-цариці. Отож, Марія – мати Бога, є нашою Царицею, якій ми промовляємо в молитві «Радуйся, Царице, Мати Милосердя…». Мати Божа досконало виконала Волю Божу і подарувала нам Спасителя. Хто звертається до Діви Марії, той зможе досконало виконувати Божу Волю у своєму житті побачити добрі зміни навколо себе й у своєму нутрі та увійти в спасіння Царства Небесного. Амінь.

о. Володимир САМПАРА

ПРИКЛАД

Близько року тому до храму святого Миколая у місті Тернополі завітала молода жінка із плачем та горем – чоловік попав в наркологічний диспансер через залежність до наркотичних речовин. Не знала, що робити, бо перед тим шукала лише земного щастя і намагалась самотужки вирішувати цю проблему, щоб все налогодилось. Звичайно нічого не вийшло… Порозмовлявши із нею та чоловіком, я передав цій молодій жінці вервицю і просив щоденно молитися з вірою та просити Богородицю про заступництво і допомогу. Жінка почала щоденно молитися та віддала всі свої біди Тій, яка, живучи на землі мала свою Сім’ю та знає всі деталі сімейного життя! Тоді віра молодої жінки почала допомагати їй наблизитись до Бога тому, боо хто молиться до Богородиці, той отримує дар віри і наближається до Бога. Із зближенням до Бога почало налагоджуватись життя у сім’ї. Ось вже понад пів року чоловік не вживає ніякої наркотичної смерті. Йому дуже важко зараз – пустку від цього пороку треба терміново заповнити Господом. Вірю, що вони разом із дружиною, віддавши своє життя Богородиці, стануть сильною, здоровою та духовно щасливою сім’єю в Христі! Це допомога Небесної Мами, яка, наче Зірка вночі, виведе на шлях до Ісуса, свого Сина.

В швидкому темпі цього життя не забуваймо усвідомити одну річ. Від нас дуже мало залежить, а особливо, пошук справжнього щастя, любові, Бога. Послухаймо голос серця, і він приведе нас до Бога – у храм, до Святої Сповіді, покаяння та щасливого життя із Господом. «Що лиш скаже вам, – робіть», – сказала Марія слугам на Весіллі в Кані Галилейській (Ів. 2.5). Вона знову говорить нам ці слова – виконуйте Божу Волю, шукайте Господа і знайдете, вкусіть Його, як Хліб та наситьте свою голодну душу. Подав о. Володимир Сампара

Мапа міграції громад з МП в ПЦУ