ПРОПОВІДЬ НА ВОСЬМИЙ ІКОС АКАФІСТУ ДО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Побачивши чудодивне народження, віддалімся від світу і думками перенесімся на небо, бо ж на те Всевишній Бог з’явився на землі як смиренний чоловік, щоб на небо піднести тих, що співають йому: Алилуя! (Восьмий кондак).

Наслідування Пресвятої Богородиці – шлях до Неба, до Небесної радості

Народжується Месія, щоб Спасти людство від вічного прокляття, щоб кожен, хто у Нього увірує, отримав вічне життя! Ісус народився один раз у Вифлеємі, але...

Народження Ісуса Христа є історичним фактом. Але кожного року, святкуючи цю подію, завдяки  вірі ми переживаємо особисту участь у Його народженні.

Наше серце може стати вертепом, місцем, яке прийме Спасителя. Господь не гордує ніким, і кожен може прийняти його. Якщо Він зволив народитися у печері, то тим більше буде радий народитися у серці людини.

 

Хіба можна родитися у серці...? Якщо говорити медичною, науковою мовою, то це дійсно неможливо. Якщо повірити в ці слова і спробувати запросити до своєї душі Спасителя, то незабаром буде відчуття присутності Бога. Віра відкриває нам нові перспективи і завдяки їй неможливі речі стають можливими. Вона приготовляє до зустрічі з Ним

Запрошую кожного з вас до зустрічі із Спасителем. Для цього потрібно у цих днях вибрати час тиші. Час, коли буде тільки двоє: Ти і Бог. Нехай пролунає проста молитва: Прийди, Господи, до мого серця і осeлися у ньому. ...

Багато людей свідчили, що коли відкрили своє серце перед Богом, то за якийсь час отримали дивне відчуття внутрішнього комфорту, тобто Благодаті.

Багато людей сперечаються за дату народження Спасителя, а хіба це так важливо?

Серед цілої полеміки:  коли, як і в який спосіб все це сталось, чомусь дуже мало є тих, котрі говорять про народження Спасителя у серці людини.

Якщо ж Христос не народиться у душі віруючого, то це буде справжня трагедія! І навіть, якщо вдасться встановити правоту в датах, то для кожної людини однаково Він народжується у різний час, таким чином Різдво стається у різний час.

Як це прекрасно, коли всі люди, зустрівши Христа у своєму серці, йдуть до гурту, щоб поділитися цією радісною подією. Амінь.

о. Віталій ТАРАСЕНКО

ПРИКЛАД

Історія повторюється, або: коли ж Христос дійсно народився? Двоє глибоко віруючих християн вперто сперечались про те, коли народився Ісус. Один доказував, що 25 числа місяця грудня, а інший толкував, що 7 січня. Були докази і цитування, були навіть і погрози Божої справедливості… було все.

У той же час хтось гучно співав коляду у сімейному колі, у церкві правилось, і, можливо, менш побожна душа тихо молилась, щоб Господь прийшов на землю і приніс спасіння своїм народженням.

Колись у давнину в одну особливу ніч люди теж сперечались: чи народився Спаситель, чи ні? Хтось комусь доказував і цитував Святе Писання, а дехто накликав погрози за Богохульство… було все.

У той же час у тиху ніч народилось дитя. Нічого нікому не доказувало, ні з ким не сперечалось. Просто народилось і принесло радість. Всім було весело і мирно. Хтось співав, хтось дари приносив, а дехто дякував за тихий прихід, що ніс із собою Гучний доказ Божої Любові.

Чому так є? Не знаю... але знаю одне, що історія ця постійно повторюється у цьому світі з кожним із нас, і кожен має свій час на цю історію.

Христос народжується у серці кожної людини.

Можливо, саме тому Він не захотів, щоб збереглася дата Його народження на землі?

Можливо, саме тому дехто з нас наголошує: Христос рождається! – тобто зі мною зараз стається містична подія: Бог у моєму серці народжується! Ага…. Народжується… і пробач, що цього разу не буду шукати цитат, доказів і ще чогось…

Отже, коли ж Христос народжується? Подав Віталій Тарасенко