ЗАКЛЮЧНА ПРОПОВІДЬ НА АКАФІСТ ДО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

О, всехвальна Мати, що породила понад всіх святих Святіше Слово, прийми нинішнє моління наше і рятуй нас від усіякої напасти та охорони від мук вічних тих, що співають ради тебе: Алілуя! (Тринадцятий кондак).

Молитва – найбільша хвала і радість для Пресвятої Богородиці

Людина не може жити без повітря, води, їжі та руху. Це фізичне життя. Духовний світ Людини не може повноцінно існувати без Бога і молитви.

Особливість молитви полягає в тому, що вона піднімається вгору і досягає адресата – Господа. Молитва «акафіст» – це молитва «на стоячи», тобто, як Людина ходить вертикально так й молитва діє вертикально від Бога до нас, та від нас до Бога. Людина не відразу набуває форми людської істоти, але від найменшої клітини утворюється згодом складний організм. Пізніше, завдяки навчанню Людина отримує вміння здобувати хліб щоденний. Отож, праця (будь-який її вид) розвиває повноцінну Людину у фізичному вимірі. Молитва до Господа формує духовну площину нашого існування. Душа, яка наповнюється молитвою все більше і більше набуває подібності до свого Творця, тому Людина «на образ Божий і подобу» створена не є чимось стабільно існуючим. Якщо ми шукаємо Бога та часто перебуваємо у щирій молитві, то дозволяємо Богові продовжити процес духовного формування нашої душі.

Наслідки цього формування дуже важливі для нас: щастя. Добро, любов і найважливіше – спасіння і вічне життя дане Ісусом Христом. Якщо цього не робити, то автоматично запускається процес вічної деградації – віддалення від Господа – нашої єдиної мети. Процес творення людини в тілесному значенні чекає на своє завершення у Воскресінні, а процес духовного формування та пізнання душею свого Творця не матиме ніколи кінця, тобто триватиме вічно! Чим більше душа пізнає Бога, тим краще заповнюються Його Благодаттю усі її духовні закутки.

Коли наповнюємо серце Словом Божим, читаючи Біблію, то в одному і тому самому вірші можемо бачити безліч значень, адже Слово Боже багатогранне. Один американський професор разів десять на рік перечитує Біблію, бо каже: «Коли я прийду у вічність, то Бог спитає, що я робив на Землі, а я відповім: «Господи, я часто перечитував твою книгу!» і можливо завдяки цьому здобуду прихильність автора».

Чим більше ми звернемось до Господа, залучившись підтримкою Пречистої Діви Марії, то зможемо коротшим шляхом не тільки наповнити та формувати душу, але дістатись до Неба. Це наша мета. Марія знає найкоротший шлях, як віднайти Ісуса. Молитва до Неї знаходить дорогу по якій неодмінно потрапимо на особисту зустріч із Тим, Кого постійно прагне серце і за Ким голодує душа. Нехай молитва стане нашим повітрям, водою, їжею і рухом до Царства Божого через Слово Боже, Вервицю, Акафіст і часту Святу Літургію. Амінь.

о. Володимир САМПАРА

ПРИКЛАД

Францисканські  хроніки  оповідають,  що  якийсь  брат  Лев  бачив  одного  разу  в  об’явленні  дві драбини; одна була червона, друга біла. На верху червоної драбини стояв Господь Ісус, а на верху білої – Його Пресвята Мати. Бачив,  як дехто  з людей пробував піднятися по червоній драбині,  але, ледве вибравшись на  кілька  сходинок, падав;  та це  їх не  зупиняло,  і  вони пробували наново,  але даремно. Тоді їм порадили, щоб скористалися білою драбиною. І вже ті спроби не були даремними, бо Пресвята Діва простягнула до них руки, і вони безпечно дісталися до Неба. (Святий Альфонс де Лігуорі «Величання Марії»).